Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Lulu CT (Counter): Lulu Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Lulu CT (Lulu counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Lulu karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-70]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Lulu karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Lulu karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Lulu counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Lulu counter taktikleri

Lulu koridor aşamasında sürekli olarak seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Özellikle E ve Q yetenekleri kullanılabilir olduğunda hiç bıkmadan seni rahatsız edip hasar vermeye çalışacaktır. Bu iki yetenek her ne kadar çok güçsüz gibi gözükse bile bir araya geldikleri zaman olağanüstü hasar verebilme potansiyeline sahiptirler. Lulu’nun hasar potansiyelini asla görmezden gelmemelisin.

Lulu ile hasar takasında bulunmak istiyorsan kendini savunamayacak durumları kollamaya çalışmalısın. E yeteneğini bir önceki hasar takası denemesinde kullandıysa onunla hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Çünkü bu süre içerisinde kendini ve takım arkadaşını koruma konusunda yeteneklerinden birini kullanamaz hale gelecektir.

Lulu ve takım arkadaşlarının hayatta kalma olasılıkları her zaman yüksektir. Bunun sebebi Lulu’nun özel yeteneğidir. Lulu’nun özel yeteneği kullanılamaz olduğu zaman onu veya takım arkadaşlarını ortadan kaldırmak her zaman çok daha kolaydır. Lulu bu yeteneğini kullandıktan sonraki zaman aralığını rahatsız etme, mücadeleye girişme ve baskı kurma konusunda değerlendirmeye çalışmalısın.

Lulu counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Lulu takımı için en önemli harita kontrolü ögesidir. Tek başına totem bırakmaya gittiği zaman onu kıstırmaya ve ona tuzak kurmaya çalışabilirsin. Çok dayanıksız bir şampiyon olduğu için ona karşı tuzak kurmak her zaman işe yarayan bir tekniktir. En kötü ihtimalle sahip olduğu tüm kaynakları azaltmayı başarabilirsin.

Takım savaşlarında ilk hedefin Lulu’yu ortadan kaldırmak olmalıdır. Çünkü bunu yaptığın zaman takım arkadaşlarını koruyacak ve onlara alan açacak şampiyonu ortadan kaldırmış olursun. Lulu olmadığı zaman takım savaşlarının çok daha kolay geçeceğinden emin olabilirsin. Bu nedenle takım savaşı başlamadan veya başladıktan kısa süre sonra Lulu’yu etkisiz bırakmaya çalışmalısın.

Lulu ve koridordaki takım arkadaşı, alt koridordaki işleri bitince genelde orta koridora gelmeyi tercih edeceklerdir. Bu hamleyi yaptıkları zaman onları iki taraftan olacak şekilde kuşatma yoluna gidebilirsin. Çünkü ileri çıktıkları zaman kendi güvenliklerini ihlal etmiş olacaklardır. Bunu bir fırsat olarak görebilirsin.

Lulu'nun potansiyeli

Lulu özel yeteneğine sahip olduğu sürece çok güçlü olacaktır. Genel olarak kitle kontrol etkilerini kullanarak onu etkisiz bırakmaya çalışmak iyi bir fikir olabilir. R yeteneği olmadığı sürece kendisini ve takım arkadaşlarını koruma şansı oldukça düşük olacaktır. Bunu fırsat bilmeli ve gerektiğinde hasar takaslarını uzatmayı düşünmelisin.

Lulu ilk iki temel eşyasını tamamladıktan sonra takımındaki taşıyıcıları koruma şansına sahip olacaktır. Bu nedenle onu ilk olarak ortadan kaldırmak her zaman önemli bir adımdır. Bunu yaptığın zaman takımını koruyacak olan bir şampiyonu ortadan kaldırmış olursun. Bu takım savaşlarında işini kolaylaştıracak bir hamle olacaktır.

Lulu koridor aşamasında çok fazla hasar verebilen bir şampiyondur. Özellikle E yeteneğini yükseltmeye başladığı zaman ilk eşyasından alacağı güçle sana zor anlar yaşatabilir. Bu sayede hasar vermek istediğinde çok fazla hasar vermesi veya takım arkadaşını korumak istediğinde çok fazla hasarı engellemesi söz konusu olur. Bu nedenle aşırı dikkatli olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap