League of Legends Worlds 2020 Tahminleri

Evet, bir Worlds dönemi daha geldi çattı ve tahmin paylaşmadan olmaz. Geçtiğimiz yıl yaptığım tahminlerde büyük oranda başarıya ulaşmıştım ama son düzlükte birçok şey ters gitmişti. Bu yıl böyle olup olmayacağını bilmiyorum ama tahminlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Tahminlere geçmeden önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Aşağıda yaptığım sıralama takımların bitireceği sıralamaları içerir. Grup grup tahminde bulunmak yerine son 8'e kalacak takımları sıralamaya çalıştım. İçeriği okurken bunu göz önünde bulundurmalısın.

1. DAWMON Gaming

damwon gaming roster

Bu yıl favorim. Aslına bakarsan onu TES takımından ayırmam çok zor oldu. Fakat geçen yıl elde ettikleri deneyimi bu yıl şampiyonlukla taçlandıracaklarını düşünüyorum. Bu açıdan onları bir adım önde görüyorum diyebilirim.

Gözler her zaman olduğu gibi ShowMaker'ın üzerinde olacak. Bu belki geçen yıl çok fazla göz önünde olan ve sürpriz seçimler yapması beklenen Nuguri'nin yaşadığı stresi hafifletecek bir durum olacak. Geçen yıl sürpriz yapabilir dediğim takımdı ama bu yıl favorim durumunda.

2. Top Esports

tes roster

Herkesin favorisi bu takımı durdurabilmek kimine göre çok güç diyebilirim. Buna katılıyorum ama özellikle yaz mevsimi müsabakalarında çok fazla maç kaybederek zayıf noktalarını göstermiş oldular. Diğer takımların bunu kullanacağını düşünüyorum.

Buna rağmen knight yine inanılmaz maçlar çıkaracak diyebilirim. Olası bir DAMWON - TES eşleşmesi görüp görmeyeceğimizi bilmiyorum ama bu şekilde bir durumla karşılaşırsak hiş şaşırmayacağım. Finalde kiminle eşleşirse eşleşsinler kesinlikle favori olacaklar.

3. JD Gaming

jd gaming roster

JD Gaming takım oyunu varsa bu turnuvada herkese kafa tutabilecek kadar güçlü bir ekip. Ne yazık ki 1'e 1 eşleşmelerde ise çok zayıflar. Koordinasyonlarını tamamen takım savaşlarına vermelerinin temel sebebi bu. Karşı taktik uygulandığında geri düşmeleri ise kaçınılmaz.

Zoom ve Kanavi gibi oyuncuların önderliğinde sürpriz yapabileceklerini düşünmüyor değilim. Fakat bunu gerçekleştirmek için önlerinde epey bir sınav olacak. Öncelikle DAMWON'un bulunduğu gruptan sağ salim çıkmak zorundalar.

4. G2 Esports

g2 roster

Bazılarının bana kızacağını biliyorum ama bu kadar ballı olunmaz diyorum. Düştükleri grup bana kalırsa diğer üç gruba göre tam çantada keklik durumunda. Gruptan sağ salim çıkacaklarını ve şampiyonluğu kovalamak isteyeceklerini düşünüyorum.

Zaman zaman düştükleri bir hata var ve bunun tekrarlanacağını düşünüyorum. Bu takımın gerek medya gerek ise hayranlar tarafından sürekli pohpohlanması zaman zaman başa iş açıyor. Bu yüzden maksimum 3.'lük ama ideal olarak 4.'lük ile bitireceklerini söyleyebilirim.

5. Gen.G

gen.g roster

Gen.G takımının bulunduğu grup birazcık dengeli bir grup ama onlar hariç diyebilirim. Play-In aşaması öncesinde LGD Gaming'in buraya kadar gelmeyi başaracağını biliyordum ama bana göre gelebilecekleri son nokta bu olacak.

Her neyse Gen.G takımına dönecek olursak meta durumu her şeyi gösterecek diyebilirim. Şimdilik metanın alt koridordan ilerlediğini düşünürsek onlar için iyi bir haber çünkü bir makine gibi çalışan Ruler'ı durdurmak her yiğidin harcı değil maalesef.

6. Fnatic

fnatic roster

Avrupa finalinde kaybettikleri müsabaka olmasa onları 4. sıraya koyardım. Çünkü o zaman G2 Esports'un yerini almış olacaklardı. Buna rağmen Fnatic gibi bir takımın varlığından gerçekten memnunum. Çünkü 1. sezondan beri aktif bir biçimde bu işin içindeler.

Bu yıl şansları yaver gidebilir. Göreceli olarak dengeli olan gruplarından çıkmayı başarırlarsa daha fazlasını zorlayabileceklerine inanıyorum. Rekkles için altın bir turnuva olabilir. Biraz şanssızlıklarını kırmaları gerekiyor hepsi bu.

7. DRX

drx roster

"Kendi bölgesinin en iyi oyuncularını içeren bir takımı sen nasıl oluyor da 7. sıraya koyuyorsun?" diyelirler olabilirler. Burası Worlds 2020 ve tek kişilik dev kadro olma şansları oldukça düşük. Bunu neden söylüyorum? Bölgesel finallerde Chovy sayesinde varlık gösterdikleri için söylüyorum.

Diğer oyunculardan olağan bir katkı gelirse gerçek anlamda turnuvayı silip süpürebilirler. Ama maalesef buna inancım pek yok. Bir yerde bir şekilde geri kalıyorlar ve Chovy gününde olmadığı zaman kaybediyorlar. Worlds 2020'de her şey bir günde değişebileceği için onları favori görmüyorum.

8. Suning

suning roster

Bahsedeceğim son takım A grubundan çıkmasını beklediğim Suning olacak. Maalesef onları pek avantajlı göremiyorum. Buna rağmen sürpriz yapabileceklerini söyleyen çok fazla kişi var. Bin ve huanfeng üzerinden ilerleyen oyunları buna müsaade etmeyebilir.

Suning takımında inanılmaz bir ilerleme olduğunu söylemem gerek. En azından başladıkları noktadan çok daha ileri bir seviyedeler. Standart bir Çin takımına dönüşmüş durumdalar. Bu yüzden hataları affetmezler. Tabi öncelikleri G2 Esports'un bulunduğu gruptan çıkmak olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap