LoL Worlds 2020 Play-in Aşaması İçin Seyirci Rekoru Kırıldı

2020 League of Legends Dünya Şampiyonası nihayet başladı ve Play-in aşamasında MAD Lions ile Team Liquid arasındaki 1. gün karşılaşmasıyla birlikte yeni seyirci rekoru (Play-In aşamasına ait) elde edildi. Günün diğer karşılaşmalarında izleyicisi sayısı yine birbirine oldukça yakındı.

Şu anda tüm takımların Şangay'da olduğu Worlds 2020, nihayet 25 Eylül'de dünyanın dört bir yanından en iyi 10 takımın ana etkinliğin grup aşamasında kalan yerler için savaşmasıyla başladı. Play-in aşamasının ilk günü R7 ve PSG Talon müsabası ile başladı.

1. günde birçok heyecan verici karşılaşma varken, günün en çok beklenen maçı hiç kuşkusuz 2020 Dünya Şampiyonası'nın ilk Avrupa ve Kuzey Amerika eşleşmesiydi. Grup A favorileri olan MAD Lions ve Team Liquid arasındaki mücadele beklendiği gibi büyük ilgi gördü.

Günün erken saatlerinde LGD ile PSG Talon maçında rekor kırılmış olsa da Team Liquid'in galibiyeti, izleyici zirvesini 1.15 milyon eşzamanlı izleyiciyle görmeyi başardı. Böylece önceki yıllarda kaydedilen 1 milyon 7 bin kişilik Play-in etabı rekorunu kırılmış oldu.

Son iki takımı belirlemek için son eleme aşaması da dahil olmak üzere, henüz çok sayıda ön eleme maçı varken, etkileyici bir 1. günün ardından bu rekorun daha da yükseğe tırmanması için hala bir fırsat var. Neler olacağını bizlere zaman gösterecek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap