LoL PBE Sunucusuna Nasıl Girilir?

League of Legends'ta yayınlanmadan önce en son şampiyonları, harita değişikliklerini ve eşya düzenlemelerini incelemek istiyorsanız, League of Legends PBE sunucusuna erişim elde etmek istersiniz. Bu sunucuda hemen hemen her şey önceden test için oyunculara sunulmaktadır.

Ancak burada temel problem vardır. PBE'ye doğrudan giriş yapamazsınız. Ayrı istemci indirmek ve yüklemek için bazı gereksinimleri karşılamanız gerekir. Riot Games'in PBE sitesini ziyaret edip istemciyi buradan indirmeniz gerekir.

PBE sunucusuna nasıl erişim sağlanır?

Öncelikle, League of Legends'ın Summoner's Rift (meşhur Sihirdar Vadisi) haritasında oynamanız ve Honor (Takdir) seviyesi 3'e ulaşmanız gerekmektedir. Hesabınızın iyi durumda olması gerekiyor. Bir başka ifadeyle geçmişte herhangi bir ceza almamış olmalısınız.

Maçların sonunda, oyuncular iyi takım oyunu, dost canlısı gibi seçeneklerle birbirlerini onurlandırırlar. Oyuncular sizi onurlandırmayı seçerse, takdir seviyeniz yükselmeye başlayacaktır. Ancak, seviyenizin gerçekte ne olduğunu öğrenmenin bir yolu yoktur.

Takdir seviyenizi öğrenmenin tek yolu, League of Legends istemcisindeki bildirimleri takip etmektir. Eğer ilerleme kaydetmeniz durumunda bir anahtar parçası elde edersiniz. Takdir seviyenizi yükseltmenin en iyi yollarından birisi ise Support rolünde oynamaktır.

PBE istemcisi nasıl indirilir ve yüklenir?

Öncelikle, takdir seviyenizin en az 3 olduğundan eminseniz, PBE kayıt sayfasına gidin ve mevcut League of Legends hesap bilgileriniz ile oturum açın. Oturum Aç tuşuna basmadan önce açılır menüden doğru bölgeyi seçtiğinizden emin olun.

Ardından, uygunluğun kontrol edildiği ekrana doğru yönlendirileceksiniz. Burada karşınıza "Uygunluğumu Kontrol Et" isimli bir buton çıkacaktır. Bu butonu kullanarak uygunluğunuzu kontrol edebilirsiniz. Bu aşamayı geçemediğiniz sürece PBE sunucusuna erişim sağlayamazsınız.

Uygunluğun kontrol edildiğinde şartları sağlamanız durumunda "Katılmaya uygun görünüyorsun!" şeklinde bir bildirim alırsınız. Bu bildirime ek olarak kullanıcı adı, şifre ve şifre onayla isimli üç doldurulabilir alanla karşılaşırsınız. Bu alanları doldurarak PBE kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

PBE hesabı nasıl çalışır?

PBE hesabınız otomatik olarak 30. seviyede başlar. Mevcut hesabınızda kazandığınız hiçbir içerik bu hesabınıza aktarılmaz. Dolayısıyla kostüm gibi detaylara erişiminiz olmayacaktır. Buna ek olarak büyük miktarda RP sahibi olacağınız için yeni çıkan şampiyonları kolayca satın alabilirsiniz.

Buranın bir test ortamı olduğunu ve asıl görevinizin hataları bildirmek ve geri bildirim sunmak olduğunu unutmamalısınız. Bunu yapmak için, resmi PBE sıkça sorulan sorular sayfasına gidin. Burası ihtiyaç duyduğunuz tüm bağlantıları içerecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap