Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Lissandra CT (Counter): Lissandra Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Lissandra CT (Lissandra counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Lissandra karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-68]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Lissandra karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Lissandra karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Lissandra counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Lissandra counter taktikleri

Lissandra minyon temizleme konusunda Q yeteneğine bağımlıdır. Buna ek olarak E yeteneğini güvende kalmak için kullanacaktır. E yeteneğini kullandığını gördüğün an minyon dalgasını olabildiğince ittirmeye çalışmalısın. Kule altında kalmak sana bir şey kazandırmayacaktır.

Lissandra’nın E yeteneğine ait bekleme süresi çok yüksektir. Bu yeteneği kullandığı zaman sana hasar takası ve baskın konusunda bir kapı aralamış olur. Ormancı takım arkadaşın doğru konumdaysa bu avantajdan yararlanmayı düşünmelisin.

Lissandra karşısında koridorda durmak gerçekten zordur. Özellikle 6. seviye olduktan sonra sana uygulayacağı kitle kontrol etkisi becerisi son derece güçlüdür. Hamlelerinden kaçmayı başarabilirsen ve buna uygun büyüler seçebilirsen çok iyi bir iş başarmış olursun.

Lissandra counter stratejisi

Lissandra’nın pasif yeteneği çok fazla hasar verir ve takım savaşlarında kitle kontrol etkisi avantajı sağlar. Onu harekete geçirebilmek için birinin ölmesi gerekir. Eğer takım arkadaşlarından birinin canı çok azsa geri çekilmek çok daha doğru olacaktır.

Lissandra genellikle koridorun arka kısımlarına dalış yapmayı seven bir şampiyondur. R yeteneği ve beraberinde Zhonya’nın Kumsaati ile birlikte bunu sık sık yapmayı deneyecektir. Lissandra E yeteneğini kullanarak hamle yaptığında ondan uzaklaşmaya çalışmalısın.

Lissandra’nın çok güçlü bir koridor ittirici olduğunu unutmaman gerekir. Ayrık ittirme konusunda sana göz açtırmayacaktır. Ancak bu şampiyon tank şampiyonlara karşı pek bir şey yapamaz. Onu ayrık ittirme yaparken görürsen karşısına tank göndermek yeterli olacaktır.

Lissandra'nın potansiyeli

Lissandra 6. seviye olur olmaz dayanıksız hedefleri ortadan kaldırma ve onlara anlık hasar uygulama konusunda son derece istekli olacaktır. Çünkü bu yetenek baskın düzenleme konusunda çok önemli bir avantajı beraberinde getiren bir yetenektir.

Bununla birlikte 6. seviye olduktan sonra özellikle orman bölgesinde doğru totem kullanmaya çalışmak gerekir. Özellikle bir veya iki eşyasını tamamladıktan sonra minyon temizleme konusunda hiçbir sıkıntısı kalmaz. Ancak onun en büyük potansiyeli takım savaşlarındaki katkılarıdır.

Everfrost çok önemli bir eşyadır. Çünkü bu eşya ile Lissandra ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeye kavuşur. Ardından onu ise Zhonya's Hourglass eşyası izler. Bu iki eşyayı tamamladıktn sonra dördüncü eşyası maçın geri kalanında ne yapmak istediğini belirleyecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap