Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

LinkedIn Yeni Bir Tasarıma Kavuşacak

Microsoft en popüler hizmetlerinden biri olan sosyal ağ LinkedIn'in tasarımını değiştirmeye karar verdi. İş başvurularının yapıldığı ve sektördeki diğer kişilerle bağlantıların kurulduğu bu sosyal ağ 5 yıl sonra ilk defa bir görsel iyileştirme almış olacak.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre LinkedIn'in yeni tasarımı daha sade ve modern bir deneyim sunmuş olacak. Tasarım değişikliğinin ardındaki asıl gerekçe ise kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi olarak açıklandı.

LinkedIn tasarım ekibi tarafından yapılan yeni çalışma doğrultusunda LinkedIn mavi ve yeşil renkler ağırlıklı olacak şekilde bir görünüme sahip olacak. Ayrıca, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlamak için birçok noktaya yeni butonlar koyulmuş durumda.

LinkedIn'in yeni tasarımındaki değişiklikler sadece bunlarla sınırlı olmayacak. İlerleyen dönemlerde pek çok yeni özelliğin platforma kazandırılması planlanmaktadır. Ancak yeni tasarım tüm kullanıcılarda aynı anda aktif olmayacak. Yeni tasarım birkaç ay içerisinde kademeli olarak kullanıcılara sunulduktan sonra dünya genelinde aktif edilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap