Lillia CT (Counter): Lillia Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Lillia CT (Lillia counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Lillia karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-67]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Lillia karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Lillia karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Lillia counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Lillia counter kısa ipuçları

  • Lillia 6. seviye olmadığı sürece güçlü bir kitle kontrolüne sahip değildir. Ayrıca E yeteneğinin bekleme süresi çok yüksektir. Bu yeteneği kullandıktan sonra ona karşı hamle yapmayı denemelisin.
  • Lillia’nın W yeteneği alan hasarının ortasında yer alan hedeflere daha fazla hasar verir. Q yeteneği ise tam tersi alan hasarının kenarlarında yer alan hedeflere daha fazla hasar verir.
  • Lillia’nın W yeteneğinin bekleme süresi oldukça uzundur. Hamle yapmak için bu yeteneği kullandığında savunmasız kalacaktır. Bu yeteneği kullandıktan sonra ona karşı hamle yapabilirsin.
  • Lillia’nın Q yeteneğinin bekleme süresi düşüktür. Ayrıca hızlı bir biçimde ekstra hareket hızı biriktirir. Bu yüzden uzun süreli hasar takasından uzak durmalısın.
  • Lillia’nın yetenekleri kısa menzilli sayılır. Beceri atışlarını tutturması çok önemlidir. Bunu yapamadığı zaman hasar potansiyeli azalır. Dolayısıyla beceri atışlarından kaçmaya çalışmalısın.
  • Lillia’nın R yeteneği çok güçlü olmasına rağmen etkisini hemen gösteren bir yetenek değildir. Bu nedenle doğru eşyaları veya doğru büyüleri yanına almayı düşünebilirsin.

Lillia counter taktikleri

Lillia oyunun erken evresinde çok güçlü değildir. Bunu avantajlı bir biçimde kullanıp oyunun erken evresinde orman baskını (veya koridor baskısı) yapmayı düşünebilirsin. Bu yüzden karşısında erken evrede güçlü bir şampiyon alıp onu oyunda etkisiz bırakmaya çalışabilirsin.

Maalesef 6. seviye olduktan sonra Lillia ile mücadele etmek oldukça güç olacaktır. Bunun sebebi ise özel yeteneğinin açılacak olmasıdır. Özel yeteneği seni uyutacak olduğundan sorun yaşayabilirsin. Onu hızlı bir şekilde öldürme fırsatın yoksa hamle yapmamalısın.

Harita kontrolü çok önemlidir. Bir şekilde harita kontrolünü ele geçirmeyi başarırsan Lillia için baskın düzenlemeyi zorlaştırmış olursun. Orman girişlerine totem bırakmayı düşünebilirsin. Böylece ona karşı güvende kalmayı başarmış olursun.

Lillia counter stratejisi

Takım savaşı gerçekleştirirken olabildiğince hızlı bir biçimde Lillia’yı ortadan kaldırmayı düşünmelisin. Bunu yaptığın zaman en özel silahı olan özel yeteneğini kullanmasına engel olmuş olursun. Bu takımın için son derece önemlidir.

Orman bölgesinde, nehir bölgesinde ve görevlerin etrafında dikkatli olmalısın. Her ne kadar Lillia görevleri yerine getirme konusunda çok etkili olmasa bile görev peşinde koşanlara anlık hasar uygulama konusunda çok beceriklidir.

Takım savaşlarında en çok özel yeteneğine dikkat etmelisin. Özel yeteneğinin etkili olabilmesi pasif yeteneğinin dolumlarının aktif olması gerekir. Ondan hasar almamaya çalışman bu nedenle çok önemlidir. Böylece kitle kontrolüne maruz kalmaktan kurtulmuş olursun.

Lillia’nın potansiyeli

Lillia 6. seviye olduğu zaman baskın potansiyeli ciddi anlamda güç kazanmış olur. Özel yeteneği sayesinde muazzam bir hedef imha etme gücüne kavuşur. Ayrıca özel yeteneğini açtıktan sonra onu öldürmek epey bir zorlaşacaktır.

Lillia’nın erken evrede gücü yok denecek kadar azdır. Erken evrede güçlü bir şampiyon seçmiş durumdaysan gereğini yerine getirmelisin. Ona ormanda baskın düzenlemeye çalışmalı ve geri düşmesini sağlamalısın. Bu sırada rakip oyuncuların konumlarına dikkat etmeyi ihmal etmemelisin.

Lillia orman eşyasını bitirdiği zaman kamp temizleme hızı, hasar potansiyeli ve baskın düzenleme kabiliyeti anında artış gösterecektir. Bu güç artışının yaşanmasını engellemenin en önemli yolu ormanda baskınlar düzenlemek ve onun kamplarını çalmaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap