Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

"Lillia" Bedava Nasıl Alınır?

Lillia, hayırlısıyla League of Legends'ın 149. şampiyonu olacak. Bu şampiyonu elde etmek için birkaç farklı yolu deneyebilirsin. Öncelikle onu Riot Points karşılığında satın alabilirsin. Alternatif olarak bir miktar Mavi Öz (Blue Essence) karşılığında onu açabilirsin.

Fakat tüm bunlardan bağımsız olarak Lillia'ya bedava sahip olma şansın var desem ne dersin? Evet yanlış duymadın, Lillia belirli şartları yerine getirdiğin zaman bedavadan sahip olabileceğin bir şampiyon. Bunu yapmak için ise Lillia's Haiku eşyasına ihtiyacın olacak.

Lillia ne zaman çıkacak?

149 şampiyon şu anda PBE'de deneme aşamasında. Riot Games'in açıklamalarına bakılırsa 10.15 yamasıyla birlikte normal sunuculara gelmiş olacak. Şampiyonun bir ormancı (jungler) olduğunu unutmamak gerekir. Bir anlamda benzerini arıyorsan Kindred veya Nidalee diyebilirim.

Bu karşılaştırmayı elbette benzerlik açısından yaptım. Lillia orta mesafeli bir DPS şampiyonu. Uzun zamandır var olan tank metasından sıyrılıp kendine yer bulmaya çalışacak. Bu şampiyonu ücretsiz bir biçimde açmak istiyorsanız 10.15 yaması geldiğinde Lillia's Haiku eşyasına ihtiyacın olacak.

Lillia's Haiku nedir?

Lillia's Haiku eşyası 10.14 yamasının PBE döngüsü içerisinde oyuna eklenmişti. Fakat bir zaman kapısında saklanan bir eşyaydı. Açılışı ise 22 Temmuz olarak belirlenmişti. Tahmin edebileceğin gibi bu aynı zamanda 10.15 yamasının çıkış tarihi. Yani Lillia'nın oyuna geliş tarihi.

Lillia's Haiku eşyası Sett's Calling Card ile aynı işlevde olacak diyebilirim. Bu eşya rastgele bir biçimde ortaya çıkmaktaydı. Oyuncular 10 tane ilk kan aldıklarında bu eşya sayesinde Sett bedavadan elde edilebilir bir hale gelirdi. Benzer mekanik Lillia için geçerli olacak.

Lillia bedava nasıl alınır?

Lillia's Haiku eşyasını açmak biraz çaba gerektirecek. Birkaç saatini ayırıp o eşyayı elde etmek için uğraşman gerekecek. Fakat bunu başarırsan 7800 Mavi Öz kurtarmış olacaksın. Çünkü bu eşya sayesinde Lillia'yı bedavadan elde etmiş olacaksın. Peki şartlar tam olarak neler?

  • Bir ormancı olarak oynamak için Sihirdar Vadisi (Summoner's Rift) haritasında sıraya girmelisin. Bu oyun Normal, Dereceli veya Bot oyunu olabilir.
  • Olabildiğince şampiyon öldürmeli veya şampiyon öldürmeye yardım etmelisin.
  • 10.14 yaması dahilinde 350 skor elde edene kadar skor katkısı yapmaya devam etmelisin.
  • 350 skor elde ettiğin zaman Lillia's Haiku eşyasını açmış olacaksın.
  • 10.15 yaması çıktığında, ganimet sekmesinde Lillia's Haiku eşyasını kullanarak Lillia'yı ücretsiz olarak alabilirsin.

Normal ve Dereceli oyunlarla uğraşmanı önermem. Botlarla oyuna girerek bu görevi kolayca yerine getirebilirsin. Böylece 10.15 yaması geldiğinde Lillia isimli 149. şampiyona bedavadan sahip olmayı ve onu ilk oynayan oyunculardan biri olmayı başarabilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap