Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

LG, Gram Serisi Laptopları Duyurdu

Güney Kore merkezli teknoloji üreten LG firması, Gram serisi adındaki dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. Bilgisayarlar hafif ağırlığı ve zarif tasarımları ile dikkat çekiyor.

LG Gram serisi, daha çok günlük kullanım ve iş dünyasındaki işlemleri gerçekleştirebilecek dizüstü bilgisayarlar ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Güçlü donanımları ile göz dolduran Gram serisi aynı zamanda hafif yapısı nedeniyle de tercih edilebilirliğini arttırıyor. Dizüstü bilgisayarlar en düşük 999 gram ağırlığa, en yüksek ise 1.48 kilogram ağırlığa sahip olacak.

Serisinin 17 inç ve 16 inç ekran boyutlu dizüstü bilgisayarları 2.560 x 1600 piksel; 14 inç ekran boyutlu modelleri ise 1920 x 1200 piksel görüntü sunacak. Ayrıca serinin 2 in 1 modelleri dokunmatik ekran özelliğine sahip olacak.

LG Gram serisi, 11. nesil Intel işlemcilerinin ve Iris Xe ekran kartlarının etrafında şekillenecek. Bilgisayarların ram kapasiteleri ise 8 GB ve 16 GB şeklinde tercih edilebilir olacak. Dizüstü bilgisayarın depolama kapasiteleri hakkında ise henüz bir açıklama bulunmuyor.

Batarya kapasitesi 17 inç ve 16 inç olan normal ve dokunmatik ekranlarda 80 Wh kapasitedeyken, 14 inç ekran boyutuna sahip modellerde 72 Wh olacak. LG Gram serisi bu batarya kapasiteleri ile 19,5 saat pil ömrü sunacak.

LG Gram Serisi Modelleri

  • LG Gram 14
  • LG Gram 16
  • LG Gram 17
  • LG Gram 14 2 in 1
  • LG Gram 16 2 in 1

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap