Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Leona CT (Counter): Leona Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Leona CT (Leona counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Leona karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-66]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Leona karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Leona karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Leona counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Leona counter taktikleri

Leona karşısında nereye adım attığına dikkat etmen gerekir. Eğer bir şekilde yanlış pozisyonda kalırsan veya koridorda biraz ileri çıkarsan Leona seni yakalamaya çalışacaktır. E yeteneğinden ne kadar uzak durabilirsen senin için bir o kadar iyi olacaktır. Hemen hemen birçok koşulda sana doğru hamle yapmaya çalışacak olan Leona’nın hamle potansiyelini kısıtlamış olursun.

Destek şampiyonuyla oynadığın zaman Leona’nın yetenek potansiyeline dikkat etmelisin. Özellikle E yeteneği kullanım dışı olduğunda yani bekleme süresine girdiğinde ona doğru hamle yapmaya çalışabilirsin. Bu sana karşılık verememesi anlamına geleceği için hasar takasından avantajlı çıkan taraf olmayı başarabilirsin.

Leona’nın oyun stili çok standarttır. Ondan farklı oynanış biçimleri göremezsin. Ne zaman hamle yapacağını tahmin etmek dahi oldukça kolaydır. Bu nedenle koridor aşamasında doğru şekilde hareket etmeli ve ona saygı göstermelisin. Elbette karşına çıkan hasar takası potansiyellerini kullanmayı ihmal etmemelisin.

Leona counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Leona takımı için bir mücadele başlatma silahıdır. Leona savaş başlatmayı tercih ettiğinde genelde arka planda yer alan taşıyıcı şampiyonları riske atmış olur. Takımına doğru hamle yapan bir Leona ile karşılaşırsan hemen arka planda kalan şampiyonlara odaklanmayı düşünmelisin. Çünkü bu şampiyonlar Leona olmadan kendilerini koruma konusunda sıkıntı yaşayacaklardır.

Leona mücadeleye giriştikten sonra geri çıkma konusunda çok şanssız bir şampiyondur. Bunu kendi avantajına olacak şekilde kullanmaya çalışabilirsin. Takımına doğru hamle yaptığında takım arkadaşlarının onu takip edip etmediğini gözden geçirmelisin. Ona yardıma gelen kimse yoksa kısa süre içerisinde onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın.

Karşında Leona varsa dar alanlarda mücadele etme hevesine kapılmamalısın. Çünkü Leona dar alandayken yeteneklerini tutturma konusunda oldukça avantajlıdır. Özellikle ejder alanı gibi alanlarda mücadele etmekten kaçınman gerekir. Bunu yaparsan aynı anda birkaç kişiyi özel yeteneğiyle etkileme şansını elinden almış olursun.

Leona’nın potansiyeli

Leona özellikle 2. seviye olduğunda oldukça güçlüdür. Koridor aşamasının hemen hemen her alanında Leona’nın gücünü hissedebilirsin. Canı ve mana havuzu çok fazla olduğunda ona karşı durma konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Bu şartların yerine gelmesine izin vermemelisin. Eğer bu şanslar yerine gelirse koridor aşamasında çok daha dikkatli oynamalısın.

Leona bir hedefi kolay bir biçimde yerine mıhlamayı başarabilecektir. Ancak bunu yaptığı zaman geri çıkabilmek için herhangi bir seçeneğe sahip olmayacaktır. Bu bilgi Leona ile hasar takasına giriştiğinde epey işine yarayacaktır. Çok agresif bir Leona ile karşı karşıya kalırsan mutlaka ormancı olan takım arkadaşından destek almayı düşünmelisin.

Leona hasar takasları sırasında çok fazla hasar verebilen şampiyonlardan biridir. E > W > Q kombinasyonu sayesinde seni ölümle burun buruna getirebilecektir. Ayrıca W yeteneği aktif olduğu zaman epey bir hasar engelleme şansına sahip olacaktır. Aynı zamanda bu yetenek sayesinde hasar potansiyelini yükseltmeyi başarabilecektir. Bir şekilde W yeteneğinin etki alanından uzak durmaya çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap