Lenovo Legion Y700'de Ultra Geniş Görüntüleme Modu Yer Alacak

Lenovo yeni yılda oyun konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Legion Y90 adını taşıyan ve oyunculara özel olarak geliştirilen telefonun ardından Legion Y700 adını taşıyan oyuncu tabletini piyasaya sürecek. Henüz resmi tanıtım tarihi açıklanmamış olsa bile Legion Y700 hakkında çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Lenovo'nun oyuncu tabletinde oyun oynamayı çok daha keyifli hale getirmek için ultra geniş görüntülemeye izin veren bir mod yer alacak. Tablet oyun konusunda iyi bir performans ortaya koyabilmek için geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Snapdragon 870 yonga setiyle gelecek.

Lenovo'dan Yenilik: Ultra Geniş Görüntüleme Modu

Lenovo Legion Y700 ile ilgili bilgiler Lenovo'nun ürün yöneticisi olan Lin Lin tarafından paylaşıldı. Çin merkezli sosyal medya sitesi Weibo'da yapılan paylaşımda öne çıkan en önemli detay ultra geniş görüntüleme modu olarak bilinen görüntüleme özelliğiydi. Lin Lin bu mod ile ilgili detaylara yer vermeyi ihmal etmedi.

Lin Lin çoğu tabletin 16:10 veya 16:9 en boy oranında geldiğini ifade ederken Legion Y700'ün de benzer yapıda olacağını belirtti. Aslında 16:10 ve 16:9 standart bir en boy oranı olsa bile tabletlerde oyunlar söz konusu olduğunda çeşitli görüntü problemleri ortaya çıkarabilmektedir.

Bu en boy oranında oyun oynarken çok fazla detay fark etmezsiniz. Lenovo bu problemi aşmak için Legion Y700'da ultra geniş görüntüleme modu adı verilen özel bir teknolojiye yer verdi. Oyuncular bu modu etkinleştirdikleri zaman özellikle MOBA türündeki oyunlarda daha fazla ekran içeriği elde edebilecekler.

Lenovo Legion Y700'de Snapdragon 870 Yer Alacak

Lenovo Legion Y700'de yer alacak ultra geniş görüntüleme modu 16:10 veya 16:9 olan en boy oranını 21:10 olarak değiştirecek. Ekranın alt ve üst kısmında siyah alanlar oluşacak. Böylece ekranda daha fazla detayın yer alması sağlanacak. Oyuncular bu yapıyı isteğe bağlı olarak kullanacaklar.

Lenovo'nun ürün yöneticisi Lin Lin aynı zamanda Legion Y700'ün Qualcomm Snapdragon 870 yonga setiyle geleceğini belirtti. Bu yonga setinin performans açısından şu anda en iyi 15. yonga seti olduğunu söyleyebiliriz. Snapdragon 865 Plus'tan biraz daha iyidir ama Samsung Exynos 2100'in ise biraz gerisinde kalmaktadır.

Snapdragon 870 yonga setinin modern bir seçim olduğunu ve mevcut oyunlarda problem yaratmayacağını düşünüyoruz. Lenovo Legion Y700 mobil oyunculara hitap edebilecek önemli bir tablet olabilir. Ancak daha net bir karara varabilmek için tabletin gerçek performans değerlerini görmek çok daha doğru olacaktır.

Legion Y700, Apple iPad mini'den Daha Büyük Olacak

Lenovo Legion Y700 hakkında daha önce ortaya çıkan haberler oyun tabletinin Apple iPad mini'den biraz daha büyük olacağını ortaya koymuştu. Bu açıdan tabletin taşınabilir problemi yaratmayacağını öngörebiliriz. Ek olarak, çift stereo hoparlöre sahip olacak tabletin 3.5mm kulaklık girişi olacak.

Legion Y700, 8.8 inç boyutunda olan ve 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranla gelecek. 120Hz yenileme hızını destekleyecek. DCI-P3 renk gamı açısından ise %100 oranında doğruluk payı sunacak. Diğer donanım özelliklerinin ise şimdilik belli olmadığını söyleyebiliriz.

Ultra geniş görüntüleme modu özelliğiyle gelecek olan Legion Y700 ile ilgili en çok merak edilen durumlardan birisi fiyatıdır. Legion Y700'ün fiyatıyla ilgili net bir bilgi henüz paylaşılmadı. Ancak fiyatının en az 400 dolar ve en fazla 900 dolar olabileceği konuşuluyor. Ayrıca tabletin birden fazla versiyonunun olacağı belirtiliyor.

Lenovo'nun 2022 yılı ve ilerisinde oyuncular için çok daha farklı çözümler ortaya koyması bekleniyor. Lenovo Legion Y90 akıllı telefonunun yanına Lenovo Legion Y700 eklenecek. Daha sonrasında ise yine Legion serisinde çeşitli dizüstü bilgisayarlar görebileceğimizi düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap