Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Leitz Phone 1 Resmen Tanıtıldı!

Leica tarafından geliştirildiği daha önce sızdırılan Leitz Phone 1 resmen piyasaya sunuldu. Modelde özellikle kamera donanımı dikkat çekiyor. 

Fotoğraf makinesi markası olarak bilinen Leica, özel lensler ile donattığı telefonunu resmen piyasaya sundu. Şirket tarafından Japonya'da yapılan tanıtımda ilk model için Leitz Phone 1 ismi tercih edildi. Sadece Japonya pazarı ile sınırlı kalması beklenen model, fotoğraf makinesi geliştiricisi tarafından piyasaya sunulması açısından oldukça dikkat çekti. Telefon için yapılan tanıtımlarda özellikle yüksek donanımların tercih edilmesi ve mevcut donanımların üstün özelliklere sahip kamera ile desteklenmesi, iyi bir performans sunulacağını net bir şekilde gösteriyor.

Sharp Destekli Leitz Phone 1 Özellikleri Neler?

Telefonun üretiminde tamamen Leica çalışması bulunmuyor. Bu konuda Sharp ile özel bir anlaşma gerçekleştiren Leica, şirketin Sharp Aquos R6 modeli üzerinde değişiklikler yapmış. Özellikle kamerada yapılan değişiklikler ile çok daha yetenekli hale getirilen model, 1 inç boyutunda 20 megapiksel F1.9 kameraya sahip.

Tek bir kamera ile yüksek bir performans sunabilecek olan telefon, arka tarafında özel Leica logosu ile satışa sunuluyor. Kamerası ile bugüne kadar en büyük geliştirmelerden birisine imza atan marka, ön tarafta ise 12.6 megapiksellik bir selfie kamerası ile kullanımı güçlendiriyor. Telefonda yer alan diğer özellikleri ise söyle;

  • İşlemci: Snapdragon 888
  • RAM: 12 GB RAM
  • Batarya: 5.000 mAh pil
  • Depolama alanı: 256 GB depolama (1 TB‘a kadar SD kart ile arttırma desteği)
  • Ekran: Pro IGZO 6,6 inç 240 Hz yenileme hızı ve 2.000 nit parlaklığa sahip OLED ekran
  • Güvenlik: Ekran altı parmak izi sensörü (Qualcomm 3D Sonic Max sensörü destekli)

Telefon 1700 Dolar fiyatıyla satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap