Leica’nın İlk Modeli Leitz Phone 1 Satışa Sunuldu

Leica'nın ilk akıllı telefonu olan Leitz Phone 1 modeli tanıtım sonrasında satışa çıktı. Yeni model, sektörde oldukça dikkat çekiyor.

Fotoğraf kameralarıyla tanıdığımız Leica, üstün bir sensörle desteklediği yeni modelini resmen satışa çıkardı. Marka için ilk satış bölgesi Japonya olurken şirketin 1700 Dolar etiket fiyatına sahip modeli, üstün kamera özelliklerine sahip olmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor.

Leitz Phone 1 Özellikleri Neler?

Leitz Phone 1 modeliyle ilgili yapılan tanıtımlar, şirketin güçlü kamerayı üstün donanımlarla desteklediğini gösterdi.  Akıllı telefon sektöründe bir ilk olan bir inçlik 20.2 megapiksel görüntü sensörüne sahip olan Leitz Phone 1, elektronik görüntü sabitleme, 6x dijital zoom, otomatik odaklama gibi çeşitli özelliklere sahip. Arka kameradaki mevcut kalite selfie kamerasında da ihmal edilmemiş. 12 MP ve f / 2.3 diyafram açıklığına sahip olan ön kamera, açısıyla da dikkat çekici. Kamera 78 derecelik bir açıya sahip. Cihazda dikkat çeken diğer özellikler ise şöyle;

  • İşlemci:  Snapdragon 888 yonga seti
  • RAM: 12 GB RAM
  • Depolama alanı: 256 GB bellek
  • Ek özellikler: Wi-Fi 6
  • Ekran: 6,6 inç 1260 x 2730 piksel çözünürlüğe sahip OLED ekran
  • İşletim sistemi: Android 11

Akıllı telefonlardaki popülerlik dikkat çekiyor

Leitz Phone 1’in Japonya dışında hangi bölgelerde satışa çıkacağı bilinmiyor. Ancak şirket yeni mobil deneyim için oldukça heyecanlı. Leica CEO'su Matthias Harsch tarafından yapılan açıklamalarda da bu durum vurgulanıyor. CEO, "Fotoğraf, icadından bu yana pek çok değişim geçirmiştir ve bu sürecin sonu hiçbir şekilde görünür değildir. Akıllı telefonla çekilen görüntüler, anlık iletişimin bir yolu, sınırsız bir görsel dil haline geldi. Optik mühendislik, tasarım ve görüntü işleme yazılımındaki lider uzmanlığımız göz önüne alındığında, kendi akıllı telefonumuz Leica'nın yenilikçi potansiyelini daha da vurgulayan mantıklı bir sonuç." diyerek bundan sonraki süreçte de Leitz Phone serisinin devam edeceği vurgulandı.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap