Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

LeBlanc Karşısında Nasıl Oynanır?

LeBlanc counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana LeBlanc karşısında yardımcı olacaktır.

LeBlanc koridor aşamasının erken evresini en güçlü şekilde geçiren şampiyonlardan biridir. W yeteneği ile rünleri harekete geçirebildiği için çok avantajlıdır. Onun karşısında durmaya çalışıyorsan bunları hesaba katmalısın.

LeBlanc’ın hasar potansiyeli daha çok W yeteneğinden gelir. Bu yetenek sayesinde aynı zamanda koridor temizlemeyi başarır. Yeteneğin en önemli yanı aynı zamanda uzun bekleme süresidir. LeBlanc ile hasar takasına gireceksen bu yeteneğin bekleme süresinde olduğu anı bulmalısın.

Ormanda görüşün yoksa koridoru çok fazla ittirmeye çalışmamalısın. Baskın potansiyeli açısından LeBlanc hemen hemen tüm ormancılara ayak uyduran bir şampiyondur. Hata yaparsan hatanın bedelini ödemiş olursun. Bundan olabildiğince uzak kalman önemlidir.

LeBlanc Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. LeBlanc suikastçı bir şampiyondur. Oyunun erken evresinde öne geçmeye ve oyunda hakimiyet kurmaya çalışacaktır. Koridorda çok açılmamaya ve gereksiz agresiflik yapmamaya çalışman çok önemlidir.

LeBlanc oyunun erken evresinde koridoru ittirme gibi bir seçim yapabilecektir. Bunun amacı koridoru ittirip rakip ormancıya baskı uygulamaktır. Bu nedenle haritayı iyi şekilde kontrol etmeli ve gerekiyorsa ormancı arkadaşına yardımcı olmaya çalışmalısınız.

LeBlanc daha çok beceri atışı kullanan bir şampiyondur. Yeteneklerinden birini kaçırdığı zaman etkinliği azalır ve en önemlisi saldırılara karşı açık hale gelir. Bu tür durumlarda agresif oynamaya çalışmalı ve onu hataya zorlamayı denemelisin.

LeBlanc'ın Potansiyeli

LeBlanc 2. seviyeye ulaştıktan sonra problem çıkartmaya başlar. Bundan önce W yeteneğini ve basit saldırılarını kullanarak hasar takası gerçekleştirecektir. Bu nedenle uygun koşullarda ona karşılık vermeye çalışman oldukça önemlidir.

LeBlanc 3. seviye olduktan sonra hasar takası sürelerini uzatmaya başlayacaktır. E yeteneğini tutturduğu zaman hasar takasına girmekten çekinmeyecektir. Bunun için aradaki mesafeyi korumaya çalışmalı ve minyon birliklerinin arkasında durmaya çalışmalısın.

LeBlanc, Luden’in Feryadı eşyasını aldıktan sonra önüne çıkan her türlü hedefle hasar takasına girebilecek seviyeye gelir. Koridoru çok fazla ittirip ona avantaj vermemelisin. Bunu yaparsan koridorda üstünlüğünü kaybedersin ve ona öne geçme fırsatı tanırsın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap