Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

League’de Garip Bug: Sylas Kalıcı Olarak Özel Yetenek Çalıyor

10.19 yamasıyla birlikte Sylas'ın oyunun geri kalanı için temel yetenek olarak düşmanın özel yeteneklerini cebe indirmesine olanak tanıyan yeni bir açık keşfedildi. Karmaşık bir aksaklık gibi görünse bile bu bug'dan yararlanmak oldukça kolay denilebilir.

Sylas'ın tüm yetenek kiti düşmanın özel yeteneklerini çalma etrafında şekillenmiştir. Cebinizde bir Ornn özel yeteneğinin olması takım mücadelesini inanılmaz derecede kolaylaştıracaktır. Ancak genellikle bir sonrakini kullanmak için biraz beklemeniz gerekir.

Yeni bir bug ise bu durumu tamamen değiştirdi. Her nasıl olduysa Sylas artık düşmanın özel yeteneklerini kalıcı olarak çalabiliyor ve genelde onları temel yeteneklerinde depolayabiliyor. Peki bu nasıl oluyor? Aslında hepsi Kha'Zix sayesinde.

Videodan Sylas'ın Graves'e ait özel yetenek gibi bir yeteneği ardı ardına kullandığını görebilirsiniz. Peki bu nasıl oluyor? Hatanın işlevsel olabilmesi için tek ihtiyacınız olan şey aslında bir Kha'Zix, o varsa bu bug devreye sokulabiliyor. Süreç tamamen şu şekilde işliyor:

  • 9 ve 10. seviyeler arasında bir özel yetenek çalmalısınız.
  • Ardından 11. seviye olduktan sonra Kha'Zix'in özel yeteneğini çalmalı, kendi özel yeteneğinizin seviyesini yükseltmeli ve daha sonra Kha'Zix'in geliştirme puanını W yeteneğinizde kullanmalısınız.

Normalde Sylas'ın bu "geliştirme puanına" sahip olmaması gerekir. Sylas ardından W yeteneğini her kullandığında ileri doğru üç roket fırlatmış olur. Videoya bakarsanız ne demek istediğimizi çok daha net bir biçimde görebilirsiniz.

Ayrıca bunun bir bug olduğunu unutmamalısınız. Bug olduğu için onu kullanmamalısınız. Aksi durumda bug kullanmaktan ötürü hesabınızın ceza yemesi söz konusu olabilir. Bu tür durumlara karşı dikkatli olmalısınız.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap