League'de Orta Koridor Dolaylı Olarak Cezalandırılacak

Riot Games, League of Legends için yeni bir takım değişiklikler test etmeye devam ediyor. Bu sefer haritanın diğer bölümlerinde "aşırı" dolaşan orta sınıf oyunculara daha fazla baskı uygulama peşindeler. Bir başka ifadeyle koridoru boş bırakmak artık belirli bedele sahip olacak.

Önemli bir rol olarak, haritanın ortası genellikle suikastçılar, büyücüler, adanmış geziciler ve daha fazlası gibi şampiyonlarla doludur. Bazıları kendi koridorda kalma eğilimindedir. Ancak 10. sezon, oyuncuların maçın ilk aşamalarında dahi harita etrafında dolaşıp avantajlar elde ettiği bir sezon oldu.

Bu agresif oyun tarzı tamamen uygulanabilir olsa da, Riot sezon öncesi yama döngüsünden önce oyuncuların vadinin orta bölgesini terk etme konusunda iki kez düşünmelerini sağlayacak bazı değişiklikleri test etmeye başlayacak.

Ekip, topçu minyon (cannon minion) birliklerinin oyunun ilk 14 dakikasında daha az altın vermesini sağlayacak. Buna ek olarak aynı birlikler kulelere saldırırken saldırı hızlarında %30 değerinde artış yaşayacaklar.

Topçu minyon birlikleri oyunun erken safhalarında güç artışlarına ulaşmak isteyen şampiyonlar için özellikle önemlidir. Onlara 10 altın daha ucuza sahip olmak pek zararlı zararlı olmayacak. Ancak sonuç olarak koridorda farm yapmak için ekstra teşvik söz konusu olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap