LastPass'ı Ücretsiz Kullananlara Üzücü Haber!

Şifre yönetim uygulaması olarak milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran LastPass için ücretsiz versiyonda bazı sınırlamalar getirilecek.

Türkiye’de de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan LastPass, 16 Mart tarihi itibariyle yeni bir dönem başlatacak. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamaya göre LastPass ücretsiz versiyonunu kullanan kullanıcılar, cihaz türü konusunda seçim yapmak zorunda kalacak.

LastPass Ücretsiz Versiyonuna Yeni Sınırlama

16 Mart tarihi itibariyle kullanıcılar ücretsiz LastPass hesabını tek bir cihazda kullanabilecek. Bilgisayarlarda, telefonlarda ya da tabletlerde kullanılabilen uygulama için artık tek bir cihazda destek alınabileceğinden dolayı özellikle birden fazla cihazda şifre yönetimi uygulamasını kullananlar, destek alma noktasında zorluk yaşayacak. 16 Mart tarihi itibariyle sistemi kullanmak isteyen kullanıcılar, cihaz seçimi yapmak zorunda kalacak. İlerleyen dönemlerde ise kullanıcıların cihaz değiştirme şansı olsa da bu değişim 3 defa yapılabilecek. Ücretsiz versiyonda 3 değişiklik yapan kullanıcılar bir daha değişiklik yapamayacak.

Veri Güvenliği Sağlanacak

Kullanıcılar için ücretsiz sürümde veri kullanımına yönelik herhangi bir engel sunulmayacak. Tüm şifre verileri aynı şekilde korunmaya devam edilecek ve erişime açık olacak. Tüm bu değişikliklerin yanı sıra şirket tarafından Premium üyeliklerde ciddi bir indirime giderek kullanıcılar ücretli üyeliklere de teşvik ediliyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda ise özellikle Premium’da daha fazla gelişmiş özellikler için çalışma imkanı sağlanacağı ve bu nedenle de böyle bir değişime gidildiği belirtildi. Bu bakımdan biraz ticari hedefler doğrultusunda ücretsiz üyeliklerde kısıtlamaya giden şirket, daha fazla aboneye ulaşmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap