LastPass'e En İyi Ücretsiz Alternatif Artık Bitwarden

LastPass ücretsiz versiyonu için yapılan değişiklikler, kullanıcıları memnun etmezken LastPass yerine Bitwarden ön plana çıkan ilk uygulama oldu.

Şifre yönetim uygulaması olarak tarayıcılar ile uyumlu bir şekilde çalışan LastPass, piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren ücretsiz versiyonu ile milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyordu. Uygulamada herhangi bir sınırlamanın bulunmaması, kısıtlama olmadan özgür bir kullanıma imkan sağlasa da geçtiğimiz günlerde alınan bir karar gereği LastPass ücretsiz versiyonunun sadece tek bir cihazda destek verebileceği belirtilmişti. Kullanıcılar 3 defaya mahsus olmak üzere cihaz değişimi yapma imkânına sahip olsa da böyle bir sınırlama getirilmiş olması, kullanıcıları alternatiflere yöneltti. Bu aşamada ise en çok dikkat çeken uygulama Bitwarden oldu.

Bitwarden Ön Plana Çıkıyor!

Özellikle yabancı basında çok fazla dikkat çeken ve LastPass'e en iyi ücretsiz alternatif uygulama olarak tanımlanan Bitwarden, ücretsiz ve son derece güvenli bir şifre yöneticisi. Tüm şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklamanıza imkan sağlayan uygulama, e-posta ile üyelik alınarak kullanılabiliyor. Üstelik uygulama LastPass gibi diğer uygulamalardan geçiş yapan kullanıcılar için özel bir içe aktarım fırsatı sunuyor. Böylece kullanıcılar LastPass’ı terk ederken. CSV formatında alacakları tüm şifrelerini Bitwarden uygulamasında içeri aktarma yolu ile aynı şekilde kullanabiliyor. 

Geçiş aşamasının bu kadar kolaylaştırılmış olması, alternatif arayan kullanıcıların kolay bir şekilde Bitwarden uygulamasını tercih etmesini sağlıyor. İşlemler tamamlandıktan sonra tüm Bitwarden uygulamasının desteklendiği cihaz ve alanlarda uygulama içerisindeki şifreler senkronize edilebiliyor. Kullanıcıların güvenliğinin arttırılabilmesi adına 2 adımlı giriş seçeneklerine de sahip olan yeni uygulama, kullanıcıların mail ya da telefona alacakları bir kimlik doğrulama kodu ile oturum açmasını sağlıyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap