Kullanılması Gereken 11 Temel Apple Watch Uygulaması

Apple'a ait giyilebilir cihazınız Apple Watch sandığınızdan çok daha güçlü bir cihaza dönüştürülebilir. Her ne kadar her yeni model çok güçlü özellikler, ek özellikler ve yeni yeteneklerle birlikte gelse bile gelişen üçüncü taraf uygulamalardan destek almak isteyebilirsiniz.

Üçüncü taraf uygulamalar (Apple mağazasında yer alan uygulamalardan söz ediyoruz) işlerinizi halletmenize olanak tanıyacaklardır. Bu uygulamaları kullanarak telefonunuz ve saatiniz arasında en iyi şekilde bağ kurmayı başarmış yazılımlardan faydalanabilirsiniz.

11. Overcast

Overcast

Overcast, iPhone, iPad ve elbette Apple Watch için geliştirilmiş şık ve sezgisel bir podcast oynatıcısıdır. Podcast yayınlarınızı organize etme ve çalma temel işi ile ilgilenmenin yanı sıra bir dizi yararlı özellikle birlikte gelir. Bu özellikleri kullanarak yayınlardan ekstra keyif alabilirsiniz.

Peki bu özellikler nelerdir? Oynatmayı hızlandırabilir, sessizlikleri kesebilir, özel çalma listeleri oluşturabilir, ses seviyelerini normalleştirebilir, belirli bir sonra uyku moduna geçebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Podcast yayınlarını gerektiğinde doğrudan Apple Watch üzerinden çalma şansınız da vardır.

10. Citymapper

Citymapper

En iyi Apple Watch uygulamasının en önemli özelliğinin ne olduğunu biliyor musun? Telefondan alınan verileri geliştirerek aynı bilgilerin bir kısmına bileğinizden kolaydan erişilmesini sağlamaktır. Citymapper eklentisinin yaptığı şey tam olarak budur.

Bir dahaki sefere bir otobüse bindiğiniz zaman veya metroda kafanız karıştığında Apple Watch'a bir göz atabilirsiniz. Böylece hangi numaralı otobüse binmeniz gerektiğini veya hangi istasyonda/otobüs durağında inmeniz gerektiğini tam olarak anlayabilirsiniz.

9. PCalc

PCalc

Apple Watch cihazınıza tamamen işlevsel bir hesap makinesi koyan PCalc ile gerçek anlamda merak uyandırabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda iPhone ve iPad için en güçlü hesap makinelerinden birisidir. Evet, uygulamanın pahalı olduğu doğrudur ama doğru kullandığınız zaman karşılığını verir.

Temel hesap makinesinin yanı sıra burada matematikçiler, bilim adamları, mühendisler ve kodlayıcı insanlar için gelişmiş işlevlere ve özelliklere sahipsiniz. Hepsi sadece bileğinizde olacaktır. Sadece bir sonraki işinde veya gereksiniminde uygulamayı kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü başınızı döndürebilir.

8. ETA

ETA

Bir iPhone uygulamasını Apple Watch ekranına sığacak şekilde geliştirmek ve sıkıştırmak genellikle işe yaramaz. En iyi yaklaşım, ETA'nın uyguladığı yaklaşımdır. En kullanışlı parçaları bileğinize koyar ve yapılandırma açısından çok az şey gerektirir.

Bir yere gitmenizin ne kadar süreceğini, trafiğin nasıl olduğunu bir bakışta görebilirsiniz. Dahası saat yüzlerinizi özelleştirmek için bileşenler ve eklentiler de vardır. Bunları kullanarak uygulamanıza ekstra işlevsellik kazandırmayı başarabilirsiniz.

7. Bear Focus Timer

BFT

Apple Watch ile ilgili sevilen en önemli yanlardan birisi uygulamaların çok fazla karmaşıklık beklememektir. Çok fazla şey yapmaya çalışmayan ve konuları fazla karmaşık hale getirmeyen uygulamaları severiz. Bear Focus Time bu yönde bir uygulamadır ve temelde belirli süreliğine odaklanmanızı sağlar.

Ancak uygulamayı kullanman her zaman göründüğü kadar kolay değildir. Bear Focus Time sizi görevde ve dikkat dağıtıcı şeylerden uzak tutmak için gerçekten iyi bir iş çıkarır. Apple Watch uygulaması, zamanlayıcıya ve uygulama mesajlarına kolay erişim sağlar. Böylece telefonunuzu elinizden uzakta tutmayı başarabilirsiniz.

6. Watchsmith

Watchsmith

Apple'ın akıllı saati için henüz kendi saat yüzlerinizi oluşturamazsınız. Ancak her bir kadranda görünen küçük araçlarla pek çok şey yapabilirsiniz. Watchsmith bu şekilde işleyiş gösteren bir uygulamadır ve aradığınız çözüm olması için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca, komplikasyonları günün belirli saatlerinde görünüp kaybolacak şekilde programlayarak, saatinizdeki arayüzün görünümünü her zamankinden çok daha farklı bir biçimde görüntüleme şansı elde edersiniz. Üstelik uygulama size bu konuda tam kontrol sunmaktadır.

5. Pennies

Pennies

Birçok harika Apple Watch uygulaması gibi Pennies de iPhone cihazlarda mevcut durumda oldukça kullanışlı olan bir uygulamadır. Apple Watch versiyonu uygulamayı bileğinize kadar getirmeyi amaçlar. Bu durumda akıllı telefonunuzu sürekli olarak çıkarmak zorunda kalmazsınız.

Pennies daha iyi bütçe ayırmanıza yardımcı olur. Ne harcadığınızı, nereye gittiğinizi, ne kadar nakit harcadığınızı takip etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Özellikle alışveriş eğilimi olan biriyseniz uygulama harcamalarınızı takip etmek için son derece idealdir.

4. Just Press Record

JustPress

En iyi Apple Watch uygulamalarının en büyük özellikleri minimum telaşla süper kullanışlı işlevsellik getirmesidir. Just Press Record uygulamasını açıklamak için kullanılacak en önemli tanım bu olacaktır. Uygulama aslında iPhone ve iPad için geliştirilmiş basit ama güçlü bir ses kaydedici uygulamasıdır.

Apple Watch uygulaması benzer işleyişe sahiptir. Doğrudan bileğinizden kayıtları hızlı bir şekilde başlatmanıza, durdurmanıza ve dinlemenize olanak tanır. iPhone cihazınız yanınızda değilse kayıtları doğrudan Apple Watch üzerinden yapabilirsiniz.

3. WorkOutDoors

WorkOutDoors

WorkOutDoors, Apple Watch'unuz ile yürüyüşlerinizi, koşularınızı, doğa yürüyüşlerinizi ve bisiklet sürüşlerinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır. Uygulama, rotalarınızı çizmek için ayrıntılı bir vektör haritası tabanlı arayüze sahiptir.

Smartwatch ekranınızda tam olarak ne gördüğünüzü özelleştirmek sizin elinizdedir. 300'den fazla seçim söz konusudur. Antrenmanlarınıza mümkün olan en ayrıntılı bakış için seçmeye değer bir uygulamadır. Ayrıca uygulamanın tüm dünyayı kapsayan çevrimdışı haritalara sahip olduğunu unutmamak gerekir.

2. Tiny Armies

Tiny Armies

Oyunlar genellikle Apple Watch'un son derece küçük olanın ekranında çalışmazlar. Ancak Tiny Armies bunun için bir istisnadır. Basit bir oynanış şekli vardır ve bir saatte yer alabilecek etkileyici grafikleri bulunur. Birkaç dakikalık boşta kalma süresini bununla değerlendirebilirsiniz.

Bu oyun ile Apple Watch'ta elde edeceğiniz deneyim iPhone veya iPad'de oynamaktan çok farklı değildir. Oyunun amacı, dikkatli stratejik düşünme ve iyi yerleştirilmiş parmak hareketleriyle rakibinizin ordularını fethetmektir. Oldukça basit görünüyor öyle değil mi?

1. Things

Things

Üretkenliğinizi artırmak istiyorsanız ve daha verimli bir şekilde çalışmanın yollarını arıyorsanız Things denemeniz gereken bir uygulamadır. Uygulama, hayatınızı ve günlük görevlerinizi düzenleme açısından son derece işlevsel bir biçimde çalışmaktadır.

Uygulama telefon ve masaüstü cihazlarda kullanılabilecek uygulamalara sahiptir. Uygulamanın Apple Watch sürümü, bileğinizden yapmanız gerekenleri görmenizi, yapılacaklar listenizdeki öğeleri işaretlemenizi ve daha fazlasını yapmanızı sağlar.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap