Kullanıcıların Yeme Bozukluklarına Instagram Desteği

Instagram vücudundan rahatsız olan ve yeme bozukluğu gibi alışkanlıkları bulunan kullanıcılar için yeni bir sosyal sorumluluk özelliğini tanıttı.

Instagram tarafından yayınlanan yeni blog yazısında, sisteme eklenen yeni özellik ile ilgili detaylar paylaşıldı. Konuyla ilgili daha önce yapılan geliştirmelerde, yeme bozukluğundan muzdarip olan kullanıcıları tetikleyebilecek içerikler gizlenmeye başlanmıştı. Yeni geliştirme ile birlikte bir adım ileriye giden Instagram, kullanıcıların destek almasını teşvik edecek içerikleri ön plana almaya başlayacak.

Yeni Özellik Nasıl Çalışacak?

Mevcut kriterlere uyan profiller için özel bir algoritma geliştiren Instagram, yeme bozukluğuna sahip ya da kendine zarar vermeye meyilli olan kullanıcılar için akışı daha da sağlıklı hale getirecek. Kullanıcıları daha fazla yemek yemeğe ya da kendine zarar vermeye yönlendirecek içerikleri arka plana atacak olan Instagram, bu sorunları başarıyla atlatan kullanıcıların başarı öykülerini paylaşacak. Çeşitli topluluklar, uzman önerileriyle kullanıcılara yenilikler sunacak olan Instagram, arama bölümlerinde dahi bu tip içerikleri engelleyecek. Kullanıcılar ara yüzde herhangi bir fark ya da sınırlama hissetmeyeceği gibi kullanıcılar daha yararlı içeriklere yönlendirilecek.

Bu konuda çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile ortak bir çalışma sürdüren Instagram, Dünya genelinde Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği (NEDA) gibi derneklerle de sistemini geliştirecek.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap