Konami 4 Klasik Oyununu PC İçin Yayınladı

Japon oyun firması Konami, dört klasik oyunu Metal Gear, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Substance ve Konami Collector's Series: Castlevania and Contra isimli oyunlarını PC'ye getirdi. Bu firma için eskiye geri dönüş gibi gözükse bile nostalji seven oyuncuların ilgisini çekebilecek bir gelişme.

İlk oyun olan Metal Gear, MSX ev bilgisayarları için 1987'de piyasaya sürüldü. Oyuncu genellikle, nükleer silahları fırlatma kabiliyetine sahip iki ayaklı yürüyen bir tank olan süper silah Metal Gear'ı bulma görevini üstlenir. Bunun için özel kuvvetler görevlisi Solid Snake'i kontrol eder.

Metal Gear Solid'de ise genetiği değiştirilmiş teröristler Alaska'daki nükleer silah imha tesisini ele geçirirler. Oyuncu mevcut konumunda düşman ile dostu ayırt edemeyecek hale gelir. Görevinin gerçekliğini sonradan öğrenir. Solid Snake ile Liquid Snake arasındaki gizemli benzerliği keşfeder.

Metal Gear Solid 2: Substance, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty'nin güncellenmiş versiyonudur. Oyuncular çeşitli sırları açığa çıkartmaya devam ederler. İlk defa termal gözlüklerle bu oyunda tanışılır ve orijinal versiyona göre aynı zamanda çeşitli oyun için videolar eklenmiştir.

Castlevania, bir vampir avcısı, kuşatılmış bir şehri Dracula tarafından kontrol edilen diğer dünya yaratıklarından oluşan bir ordudan kurtarmak için savaşır. Contra'da ise görev Red Falcon adını taşıyan terörist grubu etkisiz bırakmak için çaba gösterilir.

Konami, dört oyunu (aslında beş oyun) nispeten daha az popüler bir oyun mağazası olan GOG'da (Good Old Games) oyuncuların beğenisine sunmuştur. Oyunların fiyatları dolar bazında ideal gibi gözükse bile TL'ye çevrildiğinde aradaki farklılık yine biraz can sıkmaktadır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap