Kog'Maw CT (Counter): Kog'Maw Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Kog'Maw CT (Kog'Maw counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Kog'Maw karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-63]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Kog'Maw karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Kog'Maw karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Kog'Maw counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Kog'Maw counter taktikleri

Kog’Maw genelde eşyalardan aldığı güç patlamasını yaşayana kadar farm yapmaya çalışan bir şampiyondur. Bu nedenle oyunun son evresinde çok daha etkilidir. Onun için erken ve orta evrede önemli olan çok fazla skor vermemektir. Bu nedenle bir şeyler yaparak onun son evreye güçlü bir şekilde geçişine engel olmalısın.

Kog’Maw sana Q yeteneğiyle saldırdığı zaman zırhını ve büyü direncini azaltacaktır. Bu sayede hasar takası sırasında daha fazla hasar verebilme fırsatı elde edecektir. Minyon birliklerinin arkasında durarak sana vurmasını zorlaştırmayı başarabilirsin. Bu seni tamamen olmasa bile kısmi olarak onun saldırılarından koruyacaktır.

Kog’Maw saldırı hızı odaklı bir rün tercihinde bulunmuş ise onunla çok kısa süreli hasar takaslarına girişmen gerekir. Aksi durumda birçok hasar takasından avantajlı çıkacak olan taraf o olacaktır. Bekleme sürelerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmalısın. Bu sayede hasar takası potansiyelini önemli ölçüde düşürmüş olursun.

Kog'Maw counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kog’Maw koridor aşamasında tek bir yetenek ile kaçma potansiyeline sahiptir. E yeteneğini düzgün kullandığı sürece senin hamlelerinden kaçmayı başaracaktır. Ancak E yeteneğini düzgün kullanamazsa tek kaçış mekanizmasını yitirmenin getirmiş olduğu çaresizlikle tüm saldırılara karşı açık olacaktır.

Kog’Maw genel olarak mücadeleye girmek istediğinde W yeteneğine erişmek ister. Bu yetenek kullanılabilir durumdayken agresif oynamaya ve mesafe avantajıyla bol bol hasar takası gerçekleştirmeye çalışır. W yeteneği kullanılabilir olmadığı zamanlarda mutlaka ona karşı agresif oynamaya çalışmalı ve onu cezalandırmalısın.

Kog’Maw oyuncusu için pozisyon alabilmek çok ama çok önemlidir. Takım savaşları sırasında veya hasar takasları sırasında pozisyonunu kaybeden bir Kog’Maw verimliliğini önemli ölçüde düşürmüş olur. Bu nedenle onun pozisyon alma becerilerini gözden geçirmeli ve hata yaptığında bunu değerlendirmeye çalışmalısın.

Kog'Maw'ın potansiyeli

Kog’Maw W yeteneğine erişim sağladığı zaman saldırı mesafesini yükseltmeyi başarır ve maksimum cana göre hasar vermeye başlar. Onu ortadan kaldırmak istediğin zaman yanlardan saldırmaya çalışmalı ve onun vur kaç yapmasına engel olmalısın. Bu sayede koridor aşaması dahil olmak üzere maçın herhangi bir aşamasında ona karşı üstünlük kurmayı başarabilirsin.

Kog’Maw, Guinsoo’s Rageblade eşyasını bitirdiği zaman çok büyük bir güç artışı yaşamış olur. Her altı otomatik saldırıdan sonra her bir üç otomatik saldırı iki kez vuracak ve aynı zamanda vuruş anındaki etkileri yansıtacaktır. Bu eşyanın W yeteneğiyle uyumlu bir şekilde kullanılması demek Kog’Maw kısa süreli bir ölüm makinesine dönüşmesi anlamına gelmektedir.

Oyunun son evrelerinde Kog’Maw kusursuz bir kuşatma şampiyonuna dönüşür. W ve R yetenekleriyle uzak mesafeden rakiplerine hasar vermeyi başarabilir. Onun kuşatma yapmasına engel olmalısın. Ayrıca onu özellikle harita görevlerinden uzak tutmaya çalışmalısın. Kuşatma sırasında takım arkadaşları öne çıkarsa onları cezalandırmayı deneyebilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap