Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Kled Karşısında Nasıl Oynanır?

Kled counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Kled karşısında yardımcı olacaktır.

Kled’i eşsiz yapan şey aslında Skaarl’dır. Skaarl sayesinde bu şampiyon oldukça güçlüdür. Potansiyelinin yüksek olmasının en büyük sebebi bu olduğundan Skaarl olmadığında Kled yoğun miktarda hasar kaybına uğrar. İşte bu anları avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin.

Seçtiğin şampiyonda kitle kontrolü veya anlık hasar potansiyeli varsa onu Kled W yeteneğini kullanana kadar bekletmeye çalışmalısın. Çünkü Kled aşağı inmesini sağlayacak hemen hemen tüm hasarlardan ve kitle kontrolünden kendini korumayı başarabilecektir. Bu aralıkları iyi değerlendirmen ve doğru zamanda doğru hamleyi yapman gerekir.

Kled karşısında oynarken koridor aşamasını verimli bir şekilde geçirmeye çalışmalısın. Özellikle onun Q yeteneğinden kaçmak için çaba göstermelisin. W yeteneğini kullanmasını beklemelisin. W ve Q yeteneği olmadığı sürece Kled seninle hasar takasında bulunamayacaktır. Bu durumu elverişli bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin.

Kled Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kled genellikle özel yeteneğini veya Işınlan büyüsünü kullanarak yan koridorlara baskı kurmaya çalışacaktır. Bu yaşandığı zaman onu tek başına yakalamaya çalışman gerekir. Yan koridorlarda olduğunu fırsat bilerek orta koridorda bir takım savaşı başlatmayı deneyebilirsin. En kötü ihtimalle onun gelişini geciktirmiş olursun.

Takım savaşlarında Kled özel yeteneğini çok uzaklardan kullanmaya çalışacaktır. Bu nedenle orman bölgesinde derinlemesine bir görüş hakimiyeti kurmaya çalışmalısın. Özel yeteneğini kullanmaya çalıştığında onu fark edersen takım savaşından avantajlı çıkacak taraf sen olabilirsin. Bu konuda totemlerden destek almalı ve onun nerede olduğunu saptamaya çalışmalısın.

Kled sana doğru hamle yaptığı zaman ona anlık hasarla karşılık vermen gerekir. Formunu değiştirdiği zaman daha az hasar verir ama daha hareketli olur. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin. Hedef değiştirmeye başlamadan önce onu ortadan kaldırman fazlasıyla önemlidir.

Kled'in Potansiyeli

Kled’in güç patlaması yaşama durumu karşısındaki rakibe göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak 2. ve 4. seviyelerde can avantajını elde ederek gücünü gösterir. Bu seviye aralığında hiçbir şekilde onunla hasar takasında bulunmaya çalışmamalısın. Aynı zamanda Q yeteneğinden kaçmanın yollarını bulmalısın.

Kled’i bineğinden aşağı indirdiğin zaman dikkatli olmalısın. 1. ve 3. seviye aralığında Kled yeteneklerini kullanarak tekrardan bineğinin üstüne çıkabilecektir. Bu sayede pek çok mücadelenin gidişatını çevirebilme potansiyeline sahiptir. Canını azaltmayı denemeli ve düello yapma olasılığını düşürmelisin.

6. seviye olduğu zaman Kled çok uzak mesafelerden mücadele başlatmaya çalışabilecektir. Onun nerede olduğunu bildiğin sürece koridorları ittirmeyi düşünebilirsin. Eğer koridorunu terk ettiğini görürsen takımına bu konuda bilgi vermelisin. Çünkü Kled yakın zamanda R yeteneğini kullanarak herhangi bir koridora doğru hamle yapabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap