Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Kindred Karşısında Nasıl Oynanır?

Kindred counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Kindred karşısında yardımcı olacaktır.

Kindred gibi bir şampiyonun tüm potansiyel gücü W yeteneğinden gelir. Bu yetenek onun hareketlilik kabiliyetini yükseltir ve Q yeteneğinin bekleme süresini düşürür. Bu nedenle etki alanı içerisindeyken hasar takasına girişmek veya mücadele etmek gibi bir hata yapmaman gerekir. Yeteneğin birinci seviyesinde bekleme süresi çok uzun olduğundan yetenek kapalıyken bunu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Kindred oyunun erken safhasında agresif oynamaya çalışacaktır. Bir koridora baskın düzenlediği zaman veya haritada belirli bir yerde olduğunu gördüğün zaman hemen pasif yeteneğinin işaretlerini ortadan kaldırmalı veya ejder gibi gibi görevleri yerine getirmelisin. Alternatif olarak ona en uzak olan koridora baskın düzenlemeyi düşünebilirsin.

Kindred oldukça dayanıksız bir şampiyondur. Ancak özel yeteneğini aktif ettiği zaman dokunulmaz olur. Ancak kitle kontrolleri söz konusu olduğunda özel yeteneğini kullanamaz. Onu etkisiz bırakmak istiyorsan kitle kontrolü yeteneklerini kullanmalı ve özel yeteneğini kullanma imkanı tanımadan ona anlık hasar vermeye çalışmalısın.

Kindred Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kindred oyunun başlangıcında hemen hemen birçok şampiyona karşı düello yapabilecek düzeydedir. Bunun için 3. seviyede yengeçte çıkacak olan işareti ona vermemek için takım arkadaşlarından destek istemelisin. Bu işareti alamazsa geri düşmeye başlayacaktır. Benzer şekilde aşırı agresif olan oyun stilini cezalandırmayı düşünebilirsin.

Kindred’ın yetenek kitindeki W yeteneği onun sürdürülebilirlik yeteneğidir. Bu yetenek aynı zamanda özel yetenek kullanıldığı zaman onun canını yenilemektedir. İyileştirme etkisini azaltan eşyalardan yararlanarak onun hayatta kalma şansını önemli ölçüde azaltmayı başarabilirsin.

Kindred’in özel yeteneğinin bekleme süresi çok ama çok yüksektir. Bu yetenek bekleme süresinde olduğu zaman hemen hemen her türlü saldırıya karşı açık hedef halinde olur. Bu fırsatı değerlendirme yoluna giderek karşı ormana baskın düzenlemeye çalışabilir, onunla düelloya girişebilir veya koridorların etrafındaki görevleri yerine getirmeyi başarabilirsin.

Kindred'ın Potansiyeli

Kindred özellikle 4 işareti topladığı zaman ekstra saldırı mesafesi kazanır. Bu sayede vur kaç taktiğini uygulama konusunda muazzam bir avantaj elde eder. Aynı zamanda diğer yeteneklerini güçlendirmeyi başarır. Haritada yer alan işaretleri toplamasına izin vermediğin sürece onun etkinliğini önemli ölçüde azaltabilirsin.

Kindred, Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını aldığı zaman sürdürülebilirlik konusunda ekstra avantaj elde eder. Bununla birlikte hasar potansiyelini yükseltir ve rakibi kovalama konusunda şansını yükseltir. Bu eşya aynı zamanda onun için bir kaçış mekanizması görevi görür. Bu eşyayı aldıktan sonra Kindred’a çok dikkat etmelisin.

Kindred 6. seviye olduğu zaman öldürülmesi zor bir şampiyona dönüşür. Çünkü özel yeteneğine erişim sağlamış olur. Bu sayede çok daha agresif bir oyun stiline geçiş yapar. Sık sık koridorlara baskın düzenlemeye çalışır. Bu nedenle onun ormanından çeşitli kampları çalabilmek çok önemlidir. Bunu yaparsan güç patlamasını geciktirmiş olursun.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap