Keyifli Bir SUV Deneyimi: Jeep Compass 4xe

Türkiye’de hibrit araçlara bir yenisi daha eklendi. Jeep, Compass 4xe’yi Türkiye’de satışa sundu.

4x4 çekişe sahip olan Compass 4xe, Plug-in Hybrid özelliği ile 180 beygir güç üreten 1.3 litrelik benzinli motora ve 80 beygir güç üreten elektrikli motora sahip. Toplamda 240 beygirlik güce sahip olan 4xe, keyifli bir SUV deneyimi yaşatacak gibi görünüyor.

Evde kolayca şarj edilebilen ve yaklaşık 2 saat gibi kısa bir sürede şarj olabilen bataryası ile kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlayan Compass 4xe, tamamen elektrikli modda iken 50 kilometre menzil sunuyor.

Trailhawk ve S Limited donanımları ile satışa sunulan araçta Led ve Bi-Xenon farlar standart olarak sunuluyor. S Limited donanımda hoparlör, orta konsol ve havalandırma ızgarası siyah renk ile detaylandırılırken, Trailhawk donanımında ise siyah renk yerini kırmızı renge bırakıyor. Güncellenen Selec-Terrain sistemi ile kullanıcılar farklı sürüş modlarına erişebiliyor. Aracın kullanıldığı araziye göre tercih edilebilen Auto, Sport, Snow, Sand/Mud ve Rock modları sürücülere farklı deneyimler yaşatıyor. Ayrıca 4xe’nin diğer Jeep Compass’larda bulunan bagaj hacmine sahip olduğunu unutmamak gerekiyor.

Fiyatı Ne Kadar?

S Limited ve Trailhawk donanım seviyelerine ve 6 ileri otomatik şanzımana sahip 4xe’nin fiyatı 724.950 TL olarak belirlendi.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap