Katlanabilir Akıllı Telefon Google Pixel Fold Özellikleri

Dünya genelinde trend olan katlanabilir akıllı telefonlar, Google'ın da radarına girdi. Google, katlanabilir telefon modeli 'Google Pixel Fold' üzerinde çalışmaya başladı.

Her geçen gün gelişen teknoloji ile beraber hayatımıza giren pek çok yenilik mevcut. Son zamanlarda popüler olmaya başlayan katlanabilir ekran özelliği bunlardan bir tanesi. Gelişen ekran teknolojileri ile beraber, katlanabilir ekranlar rağbet görmeye başladı. Ekranlarda ufak tefek sorunlar olsada, teknoloji devleri yeni oluşmaya başlayan bu pazara hakim olmak istiyorlar.

Daha önce katlanabilen ekran teknolojisine giriş yapan Huawei, Samsung ve Motorola'nın ardından şimdide Google bu sektöre giriş yapıyor. Ortaya atılan bilgilere göre Google, 2021 yılı sonunda yada 2022 yılı başlarında 'Google Pixel Fold' adını verdiği katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürecek.

Google Pixel Fold Özellikleri

Elde edilen bilgilere göre Google, Snapdragon 765G işlemciye sahip olacak. Diğer Pixel modellerindeki gibi  Pixel Fold'da da kamera özelliklerinin öne çıkarılması bekleniyor

.

Katlanabilir akıllı telefon üreticisi Samsung ile bir anlaşma yapan Google, 7.6 inç OLED katlanabilir ekranlar sipariş etmişti. Bu sebeple Google Pixel Fold ile Samsung Galaxy Fold 2'nin ekran özelliklerinin aynı olacağını söyleyebiliriz.

Google'ın yeni telefonu Pixel Fold'un fiyatı hakkında pek fazla bilgi yok. Fakat diğer katlanabilir telefon üreticileri Huawei ve Samsung'un modellerine bakıldığında oldukça pahalı olduklarını görüyoruz. Google, katlanabilir ekran teknolojisinde zirveye oturabilmek için fiyatları biraz daha uyguna çekebileceği düşünülüyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap