Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Kassadin Karşısında Nasıl Oynanır?

Kassadin counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Kassadin karşısında yardımcı olacaktır.

Kassadin’in Q yeteneği sadece hasar vermekle kalmaz aynı zamanda onu büyü hasarına karşı koruyan bir kalkan kazandırır. Kassadin karşısında yetenek gücü şampiyonuyla oynuyorsan yetenek takasında bulunmak gibi bir hata yapmamalısın. Hasar takası için her zaman Q yeteneğinin bekleme süresinde olduğu anı beklemelisin.

Kassadin 6. seviye olmadan önce düşük hareketliliğe sahiptir. Ayrıca söz konusu seviyelerde minyon temizleme becerisi oldukça düşüktür. Baskınlara karşı açık hedef olduğu için ona baskın düzenlemeyi düşünmelisin. Minyon dalgasını kulenin önünde dondurup ormancı takım arkadaşından destek almayı düşünebilirsin.

Kassadin 6. seviye olduktan sonra R yeteneğine erişim sağlar ve hareketlilik konusunda muazzam bir sıçrayış gerçekleştirir. R yeteneğini her kullandığında hasar miktarı ve mana tüketim miktarı artış gösterir. Maksimum dolum olduğu zaman R yeteneğinin mana tüketim bedeli oldukça yüksek olur. Onun karşısında oynarken mana havuzuna dikkat etmelisin.

Kassadin karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kassadin’in pasifi ve Q yeteneğinden gelen kalkanı saldırı gücü şampiyonlarına karşı oldukça etkisizdir. Bu nedenle mümkünse koridor aşamasında karşısına saldırı gücü bir şampiyonla gitmeyi düşünmelisin. Bu sayede Kassadin’in güçlenmesine engel olabilirsin.

Kassadin’in oyunun geç safhasında oldukça güçlenir. Bu nedenle bedavadan farm yapmasına pek izin vermemen gerekir. Oyunun uzamasına izin vermemelisin. Bir şekilde oyunun erken safhasında ona karşı üstünlük kurmaya çalışmalı ve bu üstünlüğü oyun boyunca kaybetmemelisin.

Takım savaşları söz konusu olduğunda Kassadin’in yapacağı tek şey takımın taşıyıcısına ulaşmak ve onu ortadan kaldırmaktır. Yüksek hareketlilik becerisi sayesinde bunu kolayca yapabilecek olduğunu unutmamalısın. Genelde kenarlardan gelerek hamle yapmaya çalışacaktır. Totemleri doğru noktalara yerleştirdiğinden emin olmalısın.

Kassadin’in potansiyeli

Kassadin özel yeteneğini açtığı zaman çok ciddi bir güç artışı yaşar. Bu erişim ona yeni fırsatlar kazandırır. Bu şampiyon E ve Q yeteneğini kullanarak rahatsız edici hasar verirken R yeteneğini kullanarak mesafeyi kapatmaya çalışacaktır. Bu tür hamlelere karşı dikkatli olmalısın.

Kassadin’in tercih ettiği eşyalar onun oynanış biçimini fazlasıyla etkiler. Seçtiği eşyaya dikkat etmeli ve oyun stilini buna uygun olacak şekilde değiştirmelisin. Kassadin aldığı her eşya ile çok daha güçlü hale gelen şampiyonlar arasında yer alır.

16. seviye olduğu zaman bu şampiyon karşısında durabilecek bir şampiyon neredeyse yoktur. R yeteneğinin bekleme süresi çok azalacağı için savaş başlatabilir ve saniyeler içerisinde savaştan geri kaçabilir. R ve E yeteneklerinin aşırı güçlü olduğunu aklından çıkarmamalısın. Güvenli oynamaya ve takımından ayrılmamaya özen göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap