Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Kalista CT (Counter): Kalista Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Kalista CT (Kalista counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Kalista karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-52]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Kalista karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Kalista karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Kalista counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Kalista counter taktikleri

Kalista oyunun erken safhalarında çok ama çok güçlüdür. Bu evrelerde onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Çünkü E yeteneği sayesinde sana çok yüklü miktarda hasar verebilecektir. Tek yapman gereken koridorda güvenli oyunu tercih ederek onun etkinliğini kırmaktır.

Kalista’nın saldırı mesafesi biraz kısadır. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Ayrıca can çalma eşyası olmadığı zaman sürdürülebilirlik konusunda çok büyük sıkıntı yaşar. Oyunun erken safhasında ona karşı ayakta kalmak istiyorsan sürekli onu rahatsız edecek hasarlar vermeye çalışmalısın. Bu işi yanındaki destek şampiyonuna bırakman daha iyi olacaktır.

Kalista oyunun son evresinde oyundan düşen bir şampiyondur. Güvenli oynamayı tercih edersen bunun meyvelerini toplamayı başarabilirsin. Kalista oyundan düşerken sen güçlenirsin ve bu sayede takımının ihtiyaç duyduğu taşıyıcı olabilirsin. Sadece ona gereksiz skorlar vermemeye çalışmalısın.

Kalista counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kalista potansiyeli çok yüksek olan bir şampiyondur ama kitle kontrolü etkilerine karşı oldukça zayıftır. Onu öldürmek istiyorsan kitle kontrolü yeteneklerinden destek almaya çalışman gerekir. Aksi durumda yapacağı hamlelerle sana koridoru dar edebilecek bir şampiyondur.

Kalista zaman zaman öne çıkıp E yeteneğini uygulamaya çalışabilmektedir. Bunu yaptığı zaman anlık hasar ile onu tehdit etmeye çalışmalısın. Agresif bir oyun planı çizmeye çalışırsa takım arkadaşından destek alıp onu durdurmak için çaba göstermelisin.

Takım savaşlarında Kalista ile uğraşmak zordur. Bunun sebebi aşırı hareketli olmasıdır. Kalista bir şekilde agresif oynamaya çalışacak ve takım arkadaşlarından ayrı düşebilecektir. İşte bu fırsatı değerlendirerek onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın.

Kalista'nın potansiyeli

Kalista ilk güç artışını çizmesini tamamlayınca gerçekleştirir. Çizmesini aldıktan sonra onunla hasar takaslarına girmemelisin. İkinci güç patlaması ise Mahvolmuş Kralın Kılıcı aldığında gerçekleşir. Bu eşyanın aktif özelliği sayesinde seni yakalayabilecek ve kısa sürede işini bitirecektir.

Kalista Runaan’s Hurricane eşyasını bitirdiği zaman hasar potansiyelini olabildiğince yükseltir. En önemlisi E yeteneğini daha fazla hedefe daha hızlı bir şekilde uygulamaya başlar. Bire bir mücadelelerde hasar takasını çok fazla abartmamalısın ve zamanında geri çıkmayı bilmelisin.

Ancak her şeyden önce ilk alacağı eşyaya dikkat etmen gerekir. Immortal Shieldbow olma olasılığı yüksek olan bu eşya karşısında stratejini uygun şekilde geliştirmelisin. Dördüncü eşya seçimi söz konusu olduğunda ise Kalista'nın hangi yöne doğru ilerleyeceğini görmüş olacaksın. Kısacası eşyalarına göz atmayı ihmal etmemelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap