Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi 5 Kablosuz Oyun Faresi Önerisi

Kablosuz fare ile kablolu fare arasındaki farkı hala merak edenlerden birisi olmanız durumunda doğru yanıtı buradan alamayacağınızı söylememiz gerekir. Bir oyun faresini iyi yapan şeylerin çoğu kişisel tercihlere bağlıdır. Bu nedenle, hoşuna gitmeyen bir şekle sahip oyun faresi kullanmanın herhangi bir anlamı yoktur.

Kablosuz farelerin kablolu farelere göre en belirgin avantajları elbette hareket kabiliyetidir. Şu günlerde esnek ve süper hafif kablolar olsa bile onlar hala kablo durumundalar ve oldukça rahatsız edici olabilirler. Tercihlerine uygun bir kablosuz oyun faresi arıyorsan önerilerimizi gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

1. Logitech G Pro X Superlight

Logitech G Pro Wireless birkaç yıl önce piyasaya sürülmüş bir oyun faresidir. Ancak hala piyasadaki en iyi kablosuz oyun farelerinden biridir. Rakiplerin, bu farenin sunduklarını yakalaması uzun zaman aldığı için G Pro Wireless isimli bu fare en yaygın kullanılan fare olmayı başardı.

Bununla birlikte rakipler artık onun yakasına yapıştılar. Kusursuz kablosuz teknoloji geliştirmek maliyetli ve zor bir iştir. G Pro Wireless ile birlikte uzun süre tahtta olan Logitech, rakipler kendisine yetişir yetişmez "Superlight" modelini piyasaya sürdü ve çıtayı bir kez daha yükseltmeyi başardı.

Logitech G Pro X Superlight güvenli şekle sahiptir. Logitech'in kusursuz HERO sensörünü ve Lightspeed teknolojisini kullanır. Buradaki en önemli nokta, Superlight modelin gerçekten hakkını vermesidir. Oldukça etkileyici 62 gramlık bir ağırlığa sahip olması bunu destekler niteliktedir.

Daha fazla bilgi: Logitech G Pro X Superlight

2. Razer Viper Ultimate

Logitech G Pro Wireless ile en sık karşılaştırılan farelerden birisi Razer Viper Ultimate isimli bu faredir. Razer Viper Ultimate, şüphesiz bu noktada en iyi kablosuz oyun farelerinden biridir. Razer'ın kusursuz Focus+ sensörünü barındırır, yerleşik belleği, 70 saatlik pil ömrü, PTFE ayakları ve güvenli bir şekli vardır.

Razer'ın Hyperspeed kablosuz teknolojisi de kusursuzdur. Fareyi kullanırken herhangi bir gecikme veya bağlantı kopması yoktur. Bu nedenle hemen hemen her noktada en iyi performans gösteren oyun farelerinden birisidir. Logitech G Pro Wireless ile aradaki performans farkı oldukça az durumdadır.

Razer Viper Ultimate'in potansiyel dezavantajı, Razer'ın optik fare anahtarının erken bir sürümüne sahip olmasıdır. Bu anahtarların piyasaya sürülmesinden bu yana Razer, tıklama hissini büyük ölçüde geliştirmiştir. Bu nedenle daha yeni fare modellerinde daha net tıklamaların olması söz konusudur.

Daha fazla bilgi: Razer Viper Ultimate

3. Logitech G305 Lightspeed

Logitech G305 bütçe dostu olarak adlandırılan bir kablosuz oyun faresidir. Orijinal G Pro farenin kabuk tasarımına dayalı bir tasarımı vardır. Bu şekil küçük fareleri seven oyuncular için büyük ölçüde bir hayalin gerçekleşmesi anlamına gelmektedir.

Her ne kadar G Pro Wireless kadar son teknolojisi olmasa bile belirli bir bütçe kablosuz olmak istiyorsanız veya daha küçük fareleri tercih ediyorsanız bu en iyi seçenektir. Şarj edilebilir bir pili yoktur ama tek bir pille 250 oyun saati kadar dayanmaktadır. Bu nedenle her hafta pil değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

HERO sensörü, kusursuz izleme ve oyun performansı sunar. Bu, iyi ayaklar ve harika tıklamalarla birleştiğinde, bunu şu anda piyasadaki daha iyi kablosuz seçeneklerden biri haline getirmektedir. Sol tarafta yalnızca yan düğmeler olduğundan bu fareyi sol elli birinin kullanması maalesef pek kolay olmayacaktır.

Daha fazla bilgi: Logitech G305 Lightspeed

4. Razer Basilisk Ultimate

Bazı insanlar her zaman en hafif farenin peşinden koşarlar. Bazıları ise ağırlığı pek önemsemezler ve doğrudan daha iyi olan kablosuz oyun farelerinin peşinden giderler. İkinci grupta yer alıyorsan Razer Basilisk Ultimate senin için harika bir seçim olacaktır.

Razer'ın birinci sınıf Focus+ sensörüne, optik anahtarlarının daha yeni haline ve kayıpsız bir kablosuz bağlantıya sahiptir. Bu fareyi diğerlerinden ayıran şey, bir oyuncu olarak hayatınızı kolaylaştıracak bir dizi ekstra özelliğe sahip olmasıdır. Kaydırma tekerleğinde yer alan bir eğim işlevi vardır.

Fakat ekstra özelliklerin elbette bir dezavantajı vardır. Özelliklerle dolu olan bu fare 107 gram ağırlığındadır. Buna aldırmazsanız veya daha ağır bir kablosuz oyun faresi arıyorsanız bu ergonomik fare sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Şimdiden bu harika seçeneğin tadını çıkartmayı düşünebilirsiniz.

Daha fazla bilgi: Razer Basilisk Ultimate

5. Razer Naga Pro

Bir MMO oyuncusu veya MOBA oyuncusu olmanız durumunda ekstra düğmelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda Razer Naga Pro yardımınıza koşacaktır. Razer'ın kusursuz Focus+ Optical sensörünü ve Hyperspeed Wireless teknolojisini barındırır. Bu nedenle kendi başına dahi harika bir kablosuz oyun faresidir.

Bu oyun faresini MMO oyuncuları için bu kadar iyi yapan şey, tüm ekstra düğmelerdir. İstediğiniz yan düğme yapılandırmasını her zaman elde edebilmeniz için bir mıknatıs sistemi aracılığıyla fareye kolayca takılan üç yan panelden birini seçebilirsiniz.

117 gram ağırlığıyla oldukça ağır olan bu oyun faresinin nişancı oyunlarında (FPS oyunları) pek tercih edilmesi doğru değildir. Çünkü fare bu tür oyun oynayanlar için gerçekten çok ağırdır. Ancak MOBA veya MMO oyuncuları için son derece mükemmel bir seçimdir.

Daha fazla bilgi: Razer Naga Pro

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (1)

29 Nisan 2021, 21:02

Mouse değiştirmek istiyordum konuna denk geldim güzel bir bilgi olmuş teşekkürler

Yorum Yap