Kablo Arızası Tüm Ülkeyi İnternetsiz Bıraktı

Denizaltı internet kablolarında yaşanan arıza sebebi ile Pakistan'da internet kullanılamadı.

İnternet kablolarında oluşan arıza sebebi ile ülke genelinde internetlerin kesilmesinin ardından Pakistan Ulusal Telekomünikasyon Şirketi (PTCL) bir açıklama yaptı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, ekiplerin internet arızası üzerinde çalıştığı ve en kısa zamanda arızanın giderilmesi için çalışıldığı ifade edildi.

PTCL tarafından yapılan açıklamada, internet kesintisinin sebebi uluslararası denizaltı kablolarından kaynaklı olduğu ve yaşanan kesintiden dolayı üzüntü duyulduğu belirtildi. Ayrıca arıza yerini belirlemek ve arızanın sebebini anlamak için uluslararası kurumlarla görüşmelerin yapıldığının altı çizildi.

Pakistan'da yaşanan internet kesintisinden etkilenen Pakistan Havayolları (PIA), Twitter adresinden yaptığı paylaşımla internet kesintisi sebebi ile check-in işlemlerinin de etkilendiğini belirtti.

Check-in işlemlerinin havaalanından yapılması gerektiğini belirten şirket, oluşabilecek yoğunluk ve buna bağlı olarak uçuşlarda yaşanabilecek gecikmeler için üzgün olunduğunu bildirdi.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap