Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Jinx Karşısında Nasıl Oynanır?

Jinx counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Jinx karşısında yardımcı olacaktır.

Jinx roketlerinden gelen ekstra mesafeyi kullanarak koridoru ittirecek ve aynı zamanda sana rahatsız edici hasar vermeye çalışacaktır. Bu hamleye karşı koridoru tekrar ittirmeye çalışmalı ve roketlerini kullanmadığı zaman onunla hasar takasında bulunmayı denemelisin.

Bir taşıyıcı şampiyon olarak Jinx takımdaki diğer şampiyonlara bağımlıdır. Kartopu etkisine sahip olabilmek için takım arkadaşlarının skor katkısına ihtiyacı vardır. Jinx koridorda tek başınayken ona doğru hamleler yapmaya çalışarak onu zor durumda bırakabilirsin.

Koridor aşamasında Jinx’i kurtarabilecek tek yetenek E yeteneğidir. E yeteneğini kullanmış olan Jinx karşısında son derece agresif bir oyun stili geliştirmeye çalışabilirsin. Bu sayede yapmış olduğu bu hamlenin karşılığında onu cezalandırmış olursun.

Jinx Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jinx’in en kötü yanı koridor aşamasında ciddi anlamda zayıf olmasıdır. Bir şekilde hedefi minyon biçmek olacaktır. Çok fazla agresif oynamayacak sadece takım savaşlarına geçişi kolaylaştıracak şekilde kendisini beslemek için çaba gösterecektir.

Jinx’in hareketlilik konusunda problemleri vardır. Özellikle kitle kontrol etkisine maruz kaldığı zaman basit bir biçimde etkisiz kalır. Hatta ona güçlü kitle kontrol etkileri uygulama şansı elde edebilirsen onu öldürmüş sayılırsın. Jinx dayanıksız ama aynı zamanda hareketsiz bir şampiyondur.

Oyun uzadıkça Jinx güçlenir. Bu durumun farkında olmalısın. Jinx güçlendiği zaman durdurulması oldukça zor bir şampiyona dönüşür. Oyunun çok fazla uzamasına izin vermemelisin. Çünkü oyun uzadıkça maçı kazanma şansın azalacaktır.

Jinx'in Potansiyeli

Jinx temel eşyalarına kavuştuğu zaman takım savaşlarında ihtiyaç duyulan saniye başına hasar miktarını sağlama fırsatı elde edecektir. Takım savaşlarında bir şeyler yapmaya çalışırken onu görür görmez hamle yapmayı denemelisin. Eğer ona doğru hamle yapamazsan geri planda kalıp olağan hasarı takımına yedirmeyi başaracaktır.

Jinx genellikle 9. seviye olduğunda Q yeteneğini maksimum seviyeye çıkartmış olur. Bu ona son derece yüksek oranda saldırı hızı kazandırır ama aynı zamanda roketlerine epey bir otomatik saldırı mesafesi kazandırır. Ayrıca özel yeteneği açıldığı zaman takım savaşlarının seyrini değiştirebilme fırsatı elde eder. Özel yeteneğini kullanmaya çalışan bir Jinx’e karşı dikkatli olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap