Jhin CT (Counter): Jhin Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Jhin CT (Jhin counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Jhin karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-49]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Jhin karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Jhin karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Jhin counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Jhin counter taktikleri

Jhin’in saldırılarını takip etmelisin. Çünkü 4. saldırısını gerçekleştirdikten sonra otomatik saldırılarıyla saldırıyı devam ettiremeyecektir. Silahını yeniden doldurması gerekeceğinden bu aralığı avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin.

Jhin özellikle kule altında farm yapabilecek bir şampiyon değildir. Onu kule altına hapsetmeye çalışmak iyi bir fikir olabilir. Ancak yanındaki şampiyonun kuleyle oynayabilecek kadar iyi olması gerekir. Hamle yapman gerektiğinde bunu korkusuzca yapacak bir ikili olmanız gerekir.

Jhin’in E yeteneğinden geçerken dikkatli olmalısın çünkü hemen ardından W yeteneğini kullanmaktan çekinmeyecektir. Yakınlara bir yerlere tuzak kurduğunu görürsen yere çakılı kalmamak için çaba göstermelisin. Bölge güvenli ise tuzağı ortadan kaldırmak için üstüne basmak iyi bir fikir olabilir.

Jhin counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jhin aradaki mesafeyi her zaman belirli seviyede tutmaya çalışacak bir şampiyondur. Çünkü R yeteneği ve W yeteneğiyle istediği zaman sana hasar verebilecektir. R yeteneğini kullanırken onu rahatsız etmeye çalışmalısın. Kitle kontrolü yeteneklerini bu gibi anlara saklaman çok daha doğru olacaktır.

Jhin sana doğru gelirken çok dikkatli olmalısın. Çünkü takım savaşlarında her 4. saldırısı olağanüstü derecede çok hasar verecektir. Buna engel olmak için basit saldırılarından kaçınmaya çalışmalısın. Takım savaşlarında önce onu hedeflemek bu açıdan çok daha iyi bir çözümdür.

Takım savaşı başlatma konusunda rakip takımı beklemelisiniz. Çünkü rakip takım hamle yaptığı zaman sana yeni bir hamle fırsatı doğar ve Jhin takımından ayrı kalır. Jhin herhangi bir kaçış yeteneğine veya mekanizmasına sahip olmadığından kolayca ortadan kaldırılabilir bir hedef haline dönüşür.

Jhin'in potansiyeli

Jhin oyunun orta evresinden son evresine doğru kusursuz geçiş yapabilen bir şampiyondur. Hareketsiz olmasından yararlanmaya çalışmalısın. Ayrıca yetenekleriyle yapacağı kombinasyonlar oldukça güçsüzdür. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmanın yollarını bulmalısın.

Jhin, W yeteneğini 2. seviyeye çıkarttığı zaman onun ve yanındaki destek şampiyonunun saldırıları ölümcül derecede güçlü olacaktır. Bir şekilde W yeteneğinden kaçmanın yollarını bulmalısın. Jhin özellikle Infinity Edge eşyasını tamamladıktan sonra çok güçlü hale gelir.

Takımını saniyeler içerisinde eritme şansına sahiptir. Takım savaşlarında ilk olarak onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Diğer taraftan temel eşyalarının Galeforce ve The Collector olacağını unutmamalısın. Infinity Edge ancak 4. veya 5. eşya olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap