Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

JBL'den Gözlüğe Takılan Kulaklık

Bir süre önce pek çok kulaklık tanıtımı yapan JBL, gözlük çerçevesine takılabilen kulaklık modeli ile şaşırttı. Cihaz JBL JBuds Frames olarak adlandırılıyor ve tasarım şekli ile oldukça dikkat çekiyor. İlginç bir tasarıma sahip olan JBL'nin yeni kulaklık modeli, JBL JBuds Frames'i birlikte inceleyelim.

Günümüz teknolojisi ile artık hayal diye birşey yok. Her heçen gün gelişen teknoloji ve yeni tasarımlar ile hayatımıza giren pek çok yenilik mevcut. Bu yeniliklerden bir tanesi de JBL'nin ürettiği yeni kulaklık modeli. Ses noktasında geliştirmiş olduğu cihazlarla adından söz ettiren JBL, yeni modeli ile gözlük çerçevesine takılan kulaklık modelini duyurdu.ABD merkezli JBL, ses sistemleri, hoparlör ve kulaklık modelleri ile kullanıcılarının beğenisi kazanırken tanıtılan yeni bir model ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

İki farklı yapıdan oluşan JBuds Frames, gözlük çerçevelerine yerleştirilen yapısı ve gözlük saplarına takılan tasarımı ile kulağın üst kısmından ses akışı sağlamakta. JBuds Frames, hoparlör görevi görsede kulaklık olarak konumlandırıla biliyor ve bluetooth özelliğine de sahip. İki modülden oluşan cihaz, değişik boyutlardaki gözlük sapları içinde farklı başlık seçenekleri sunuyor. Kulaklık, fiziksel düğme dizilimine sahipken aynı zamanda 16 mm'lik ses sürücüsü IPX4 sertifikasına sahip. 12 gram ağırlığı bulunan JBuds Frames, toplamda 8 saatlik bir kullanım sunmaktadır.

Tasarımı biraz kaba gibi olsada, sesi dışarıya taşımaması ve yüksek ses performansı sunduğu aktarılmakta. Ayrıca cihazın gözlük saplarına takılması şart değil. Cihaz tek başınada kullanılabiliyor. Önümüzdeki aylarda satışa çıkarılması planlanan JBuds Frames'in, 50 dolar civarında bir satış ücreti olacak.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap