Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Jayce Karşısında Nasıl Oynanır?

Jayce counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Jayce karşısında yardımcı olacaktır.

Jayce ilk geri dönüşünde ihtiyaç duyduğu eşyayı alırsa oyundaki en güçlü haline ulaşmış olur. Onunla güçleri eşitleyene kadar hasar takasında bulunmaya çalışmamalısın. Genellikle hasar takaslarından avantajlı çıkacak taraf o olacaktır. Koridora geri döner dönmez hasar takaslarını başlatmaya çalışacaktır.

Jayce ilk eşyasını tamamladıktan sonra aradaki mesafeyi kolayca kapatma fırsatı elde eder. Bu özellikle dayanıksız şampiyonlar için çok önemli bir tehdittir. Jayce anlık hasar uygulayarak onları şaşırtabilir. İlk eşyasının aktif özelliğini kullandığı zaman onunla hasar takasında bulunmaya çalışmamalısın.

Jayce ikinci eşyasını tamamladıktan sonra rahatsız edici hasar verme konusunda çok güçlü bir şampiyona dönüşür. E ve Q kombinasyonunu gerçekleştirdikten sonra dayanıksız bir şampiyonun canının yarısından fazlasını anında eritebilir. Bu nedenle pozisyonuna çok dikkat etmelisin.

Jayce Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jayce 3. seviyede elde ettiği 6 yetenekle birlikte çok güçlü bir şampiyona dönüşür. Onun karşısında savaşma şansın varsa ne olursa olsun E ve Q kombinasyonundan kaçmaya çalışmalısın. Onun dikkatini başka yere çekmeye çalışmak çok iyi bir fikir olabilir.

Jayce çekiç formuna geçiş yaptığı zaman E yeteneğini mücadeleden kaçmak veya geri çıkmak için kullanacaktır. Bu yeteneği kullandığı zaman yetenek kombinasyonunu tamamlamış olur ve olay yerinden uzaklaşmaya çalışır. Tam bu noktada onunla hasar takasına girmeli ve avantajlı çıkmaya çalışmalısın.

Takım savaşları sırasında Jayce çok ciddi boyutlarda saniye başına hasar uygulayabilen bir şampiyondur. Bu nedenle Jayce ile arandaki mesafeyi korumak son derece önemlidir. Onunla savaşmadan önce üstünlük kurabileceğinden emin olman gerekir.

Jayce'in Potansiyeli

Jayce tüm gücünü E > Q veya Q > E kombinasyonundan alır. Bu yetenekler bekleme süresinde olduğu zaman çok sıkıntı yaşar. Bu tür dönemleri hasar takasında bulunmak için kullanmalısın. Koridor aşamasında yapabileceğin en iyi şey budur.

Jayce çekiç formuna geçiş yaptığı zaman tüm hamlelerini yapabilecek duruma gelir. Q yeteneğiyle ileriye doğru hareket eder, yavaşlatır ve alan hasarı verir. Çekiç formunda olduğu zaman minyon birliklerinin yanında çok vakit harcamamalısın. Çünkü Q yeteneğini kaçırdığı zaman tüm hedeflere açık hale gelir. Ayrıca Jayce çok ciddi oranda mana harcayan bir şampiyondur. Bundan yararlanmayı düşünebilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap