Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Jax Karşısında Nasıl Oynanır?

Jax counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Jax karşısında yardımcı olacaktır.

Jax’in E yeteneği oyunun başlangıcında çok yüksek bir bekleme süresine sahiptir. Bu yetenek genellikle en son maksimum seviyeye çıkartılan yetenektir. Bu yeteneği bekleme süresindeyken onu rahatsız etmeye çalışmalı ve bir anlamda minyon biçmesine engel olmaya çalışmalısın.

Jax orman bölgesini hızlı bir şekilde temizleme potansiyeline sahiptir. Üstelik bunu çok fazla can kaybetmeden gerçekleştirebilir. Bu nedenle oyunun erken safhasında onu kolayca öldürme şansın yoktur. Ancak canının az olduğunu fark edersen hemen ona doğru hamle yapıp skor almaya çalışabilirsin.

Genellikle Jax oyuncuları oyunun erken aşamasında ejder almaya çalışırlar. Bu sayede takımlarına ekstra katkı sağlarlar. Bunu aklından çıkarmamalısın ve gerekirse o yöne doğru hamleler yaparak buna engel olmalısın. Oyunun erken aşamalarında ejder bölgesine totem bırakmak oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Jax Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jax oyundaki en iyi ayrık ittirme şampiyonlarından biridir. Ancak takım savaşlarında etkinliği önemli ölçüde azalır. Takım arkadaşlarının yanında olduğu zaman kitle kontrolü uygulayarak ona odaklanmalı ve onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Ama bunu yaparken bire bir mücadeleden olabildiğince kaçınmalısın.

Jax’in en güçlü yeteneği E yeteneğidir. Bu yeteneği kullandığı zaman basit saldırılara karşı dayanıklı hale gelir ve aynı zamanda alan hasarını önemli ölçüde azaltır. Bunu aklından çıkarmadığın sürece ona karşı doğru hamleler yapmayı başarabilirsin.

Jax ayrık ittirme yapmayı çok seven bir şampiyondur. Zaten seçilme sebeplerinin başında bu gelmektedir. Ancak takım arkadaşlarınla birlik olup rakip takımı takım savaşına zorlarsan Jax’in olmadığı bir karşılaşmayı daha kolay kazanabilirsiniz.

Jax'in Potansiyeli

Jax 6. seviye olduğu zaman mükemmel bir güç patlaması yaşar. Pasif özelliğiyle ekstra hasar kaynağı açılmış olur. Hem saldırı hem savunma yönünde avantaj sunan bu yetenek açıldığı zaman onunla bire bir mücadele etmek neredeyse imkansız hale gelir.

Jax en önemli iki eşyasını tamamladıktan sonra hemen hemen her bire bir mücadelede üstün çıkacak taraf haline gelir. Bu nedenle onu durdurmak oldukça zor olur. Jax aldığı hem saldırı gücü hem yetenek gücü eşyalarından güç kazanmayı başarır. Bu açıdan özellikle dikkat edilmesi ve karşısında durmak için can veren eşyalar alınması gereklidir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap