Artık Japonya'da "Kilolu İnsanları" Kiralayabilirsiniz

Yeni şirket, Japon toplumunda aşırı kilolu insanlara olan bakış açısını değiştirmeye çalışıyor.

Kişileri kiralama işi, son yıllarda Japonya'da ortaya çıkan en sıra dışı endüstrilerden biri haline geldi. Örneğin, daha öncesinde orta yaşlı bir erkek ve bir kız kardeş kiralama hizmetleri vardı. Şimdi ise yeni bir şirket, “kilolu” insanları kiralamanızı sağlayarak, bu işlere bir yenilik daha ekliyor.

"Kilolu" tanımlamasının, Debucari olarak adlandırılan şirketin kendisinden, Japonca’da debu ("kilolu") ve kariru ("kira") kelimelerinden geldiğini belirtmeliyiz. Debucari'nin ağırlık eşiği 100 kilogramdır, ancak aynı zamanda 125 ve 150 kilogramın üzerindeki sınıflara da sahiptirler.

Bir diğer önemli nokta ise, Debucari'nin romantik bir eskort, erotik eğlence veya başka bir şekilde kullanılan bir hizmet olmamasıdır. Şirket, amacının "kilolu olmanın olumsuz bir imaja sahip olduğu bir dönemden uzaklaşmayı" teşvik etmek olduğunu belirterek, "Japonya'da 100 kilogramın üzerinde bir ağırlığa ulaşmak beceri gerektirir" iddiasında bulunuyor.

Peki Debucari neden birinin kilolu birini kiralamak isteyebileceğini düşünüyor? 

Ticari müşterilerin, fotoğraf çekimleri ve dizi/film çekimleri için büyük bedenli modeller kiralayarak, ekstralar sağlayabileceklerini söylüyorlar. Bununla birlikte, bireyler, Debucari'nin aşağıdakileri içeren önerilen kullanımları ile kişisel, ticari olmayan amaçlar için bir debu kişisi kiralayabilir:

  1. Kilolu bir tanıdığım için hediye seçme konusunda yardım istiyorum.
  2. Cosplay yapıyorum ve birinin diziden kilolu bir karakter gibi giyinmesini istiyorum.
  3. Fotoğraf çekilirken daha zayıf görünmek içim kilolu birinin yanımda durmasını istiyorum.
  4. Kilolu bir insandan tavsiye almak istediğim bir sıkıntım var.
  5. Birinin benimle tahterevallide oynamasını istiyorum.

Debucari, iş amaçlı olmayan kiralamalar için saatte 19 dolar ücret alıyor ve tüm bu ücret kilolu kişiye ödeniyor. Ayrıca şirket, web sayfasında mevcut üyelerinin tam listesini sunuyor ve şu an kendilerine üye olacak başka debu kişileri arıyor.  

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap