Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ivern Karşısında Nasıl Oynanır?

Ivern counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Ivern karşısında yardımcı olacaktır.

Ivern’e engel olabilmek için onun aynı anda 3 güçlendirme edinmesine engel olman gerekir. Bunun için yapman gereken ise nehirdeki çalılıklara totem koymaktır. Bu sana orman bölgesinde kontrol açısından muazzam bir avantaj sunacaktır.

Bir orman kampını işaretlemesi için pasifini harekete geçirmesi gerekir. Ivern’i bir şekilde pasif yeteneğini harekete geçirirken görürsen ona bir kez otomatik saldırı yapman yeterli olacaktır. Bu sayede yoğunlaşmasını engelleyebilirsin. Burada amacın onu yavaşlatmaktır.

Ivern ile oynayan bir takımın orman kampları işgale açıktır. Çünkü Ivern oyundaki birçok şampiyon ile bire bir mücadele edemeyecek kadar güçsüz durumdadır. Ancak etrafında yer alan şampiyonlara karşı dikkatli olmalısın. Gerektiğinde geri kaçmayı düşünmelisin.

Ivern Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ivern takımına yardımcı olabilmek için işlevsel türde eşyalar satın alır. Genellikle takım savaşı başlamadan önce seçimini yapar ve hedefi ortadan kaldırtmak için çaba gösterir. Bu durum Ivern’in takımına olumsuz yansır çünkü neredeyse hiç takım savaşı potansiyeli kalmaz.

Takımında ayrık ittirme yapabilecek birisi varsa bu oyuncunun ayrık ittirme yapmasını sağlamalısın. Böylece takım savaşlarından kaçınmış olursun. Bu sana ekstra katkı sağlayacak bir durumdur çünkü bu şekilde karşı takımda yer alan hasar veren bir şampiyonu eksiltmiş olursun. Bu durumda Ivern’in işlevselliği önemli ölçüde azalacaktır.

Ivern W yeteneğini kullanarak çalılıklara saklanıp takımı için görüş elde etmeye çalışacaktır. Yakınlara konuşlandırılmış bir çalılık varsa ona iki kişi baskın düzenlemeyi düşünebilirsin. Bu Ivern’in görüş etkinliğini kırabilmek için önemli bir hamledir.

Ivern'in Potansiyeli

Ivern için özel olarak belirlenmiş bir güç patlaması evresi yoktur. Ivern genelde oyun başında bir güçlendirme çalmayı başardığı zaman avantaj elde eder. Çünkü senin büyük ölçüde geri düşmeni sağlar. Buna engel olabilmek için totem kullanmaya çalışmalısın.

Ivern 6. seviyeye geldiği zaman R yeteneğini açar. Bu onun baskın düzenleme potansiyelini önemli ölçüde yükseltir ama aynı zamanda ona harita üzerinde ekstra kontrol sunar. Bu güç patlamasını engelleyebilmek için onun kamplarını çalmalı ve gerektiğinde karşı baskın düzenlemeye çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap