İşte WhatsApp'ın Dudak Uçuklatan Günlük Mesajlaşma Sayısı

WhatsApp, 10 yıllık geçmişinde her dönem en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmayı başardı. Geçen 10 yılın ardından Facebook CEO’su Mark Zuckerberg WhatsApp’ta günlük mesaj sayısını açıkladı. Mesaj sayısı ve kullanıcı sayısı WhatsApp’ın liderliği bırakmayacağını gösterir nitelikte.

WhatsApp’a rakip olarak en güçlü adaylardan biri olan WeChat, kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkardı ancak yine de WhatsApp’ın yanına pek yaklaşamıyor. WeChat’in ardından Facebook Messenger ve iMessage gibi mesajlaşma uygulamaları gelse de iki büyük uygulamanın gerisinde kalıyor.

WhatsApp'ın Kullanıcı ve Günlük Mesajlaşma Sayısı Ne Kadar?

Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın 2 milyarı aşan kullanıcı sayısının günde 100 milyardan fazla mesaj trafiği yaptığını açıkladı. WhatsApp'ın yakaladığı bu rakamlar en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğunu gösterirken aynı zamanda diğer mesajlaşma uygulamaları ile arasındaki farkı korumaya devam edeceğini gösteriyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap