İşte Menzili Arttırılan Tesla Model 3

Tesla, Model 3 aracının 2021 versiyonuna verimlilik paketi ekleyerek kullanıcılarının gönlünü kazandı. Verimlilik paketi ile Model 3 artık daha çok menzile sahip.

ABD menşeli elektronik otomobil üreticisi Tesla’nın tüm araçları donanım ve konfor gibi seçeneklerde kullanıcılarını her zaman mutlu etti. Tesla, bugün Model 3 aracının 2021 versiyonunu tanıtırken tek şarjda alınabilen maksimum menzili herhangi bir fiyat değişikliği uygulamadan entegre ettiğini duyurdu.

Tesla, güzel haberleri sadece menzil konusu ile sınırlı bırakmadı. Tesla Model 3 Performance aracının 0-100 hıza ulaşma süresi 3.2 saniyeden 3.1 saniyeye indirildi ve bu yenilikte fiyat farkına sebebiyet vermeyecek.

Menziller Ne Kadar Değişti?

Tesla, Model 3 araçlarının tüm modellerinde hayata geçen verimlilik paketi ile tüm Model 3 kullanıcılarına hitap etmeyi amaçlıyor. Yenilenen menziller ise eskiye oranla şöyle;

  • Tesla Model 3 Standard: 402 kilometre menzilden 423 kilometre menzile
  • Tesla Model 3 Performance: 481 kilometre menzilden 506 kilometre menzile
  • Tesla Model 3 Long Range Dual Motor: 519 kilometre menzilden 568 kilometre menzile

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap