Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

İşte 2020'nin En İyi Mobil Oyunları; PUBG Mobile Zirvede

2020 yılında Dünya genelinde mobil oyunlara olan ilgi ve alaka hiç olmadığı kadar artmış durumda. Mobil oyun oynamaya başlayan milyonlar kişi, oyunlara para harcarken de oldukça bonkör davranmaktalar. Öyle ki yayınlanan listede ortaya çıkan grafik sizleri oldukça şaşırtacak.

Uzun zamandır listelerde en çok oynanan oyun olarak en başta bulunan mobil oyun 'PUBG Mobile' 2020 yılında en çok harcama yapılan mobil oyun olarak kayıtlara geçti. İşte merakla beklenen '2020 yılı en iyi mobil oyunları' ve en çok harcama yapılan oyunlar:

2020 Yılı En İyi Mobil Oyunları ve En Çok Harcama Yapılan Oyunları

2020 yılı kesinlikle mobil oyunların patlama yaşadığı yıl olarak kabul edilmekte. Öyle ki SensorTower tarafından açıklanan verilere göre mobil oyun sektöründe milyar dolarlık harcamalar gerçekleşti. Bu listede 2,6 milyar dolarlık gelirle beraber PUBG Mobile zirvede yer alırken, 2,5 milyar dolarlık harcama ile Honor of Kings onu takip etmekte.

PUBG Mobile %64,3 ile geçen yıla göre büyük bir artış yaşarken, listede ikinci sırada bulunan Honor of Kings %42,8 oranında bir artış yaşamıştır. Mobil oyun tutkunlarının en fazla harcama yaptığı oyunlardan bir diğeri ise Pokemon Go olarak listedeki yeri almakta.

Dünya genelindeki pandemi sebebi ile büyük bir ivme yakalayan mobil oyun sektörü, geçen yıla oranla %19,5'lik artış ile 75,4 milyar dolarlık gelir elde etmiş durumda.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap