Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Irelia Karşısında Nasıl Oynanır?

Irelia counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Irelia karşısında yardımcı olacaktır.

Irelia karşısında oynarken uzayan hasar takaslarına katılmayı düşünmemelisin. Pasif yeteneği sayesinde hasar takasında seni pişman edebilecektir. Bu nedenle net bir kazanma silahın veya avantajın yoksa Irelia ile hasar takasına girmeye çalışmamalısın.

Canı düşük olan minyon birliklerinin yanında dolanırken mutlaka dikkatli olmalısın. Irelia Q yeteneğini kullanıp aradaki mesafeyi hızlı bir biçimde kapatarak seninle mücadeleye girişebilecektir. Böylece E yeteneğini kullanarak senin üzerine gelecek ve hatta seni sersemletmeye çalışacaktır.

Irelia son vuruş gerçekleştirmek için bir minyon birliğine atladığı zaman ona rahatsız edici hasar verebilirsin. Çünkü bu sırada hasardan kaçma şansı olmayacaktır. Bir şekilde yetenek kitinde kitle kontrol etkisine sahip yetenekler varsa bunları doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Irelia Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Irelia’ya dikkat etmelisin. Çünkü yanlardan gelerek takım savaşına katılıp fark yaratmaya çalışacaktır. Aynı alanda uzun süreli mücadelelere girişmemeli, takım arkadaşlarına yakın oynamalı ve ayrı geçirdiğin zamanı azaltmaya çalışmalısın.

Irelia takım savaşları yaşanmadığı zaman ayrık ittirme yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Genellikle rakibi hazırlıksız yakalamaya çalışır ve hamlelerini bu şekilde gerçekleştirir. Ona bedavadan ayrık ittirme şansı tanımamalı ve onunla uzun bir şekilde hasar takasına girmekten kaçınmalısın.

Takım savaşı başlamadan önce karşı takımın taşıyıcı şampiyonlarını ortadan kaldırabilirsen çok iyi bir iş başarmış olursun. Mücadelenin başlangıcında buna dikkat edersen ve bunu başarılı bir şekilde yerine getirirsen onun gücünü önemli ölçüde azaltmış olursun.

Irelia'nın Potansiyeli

Irelia özellikle pasif yeteneğini harekete geçirebildiği zaman güç patlaması yaşar. Çünkü bu sayede ekstra saldırı hızı ve hasar kazanır. Maksimum dolum olmaya yakın durumlarda onunla savaşmaya çalışmamalısın. Çünkü bu kurala uymazsan hasar açısından sıkıntı yaşaman olasıdır.

Irelia ile hasar takasında bulunduktan sonra dikkatli olmalısın. Çünkü sana karşı tekrardan bir hamle yaparak hasar takasını sürdürmeyi deneyecektir. Bu hamleyi 1. ve 2. seviyede yapacak ve üstünlük kurmaya çalışacaktır. Ayrıca Irelia, Tiamat aldığı zaman minyon temizleme konusunda önemli bir avantaj elde etmiş olur.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap