Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Irelia CT (Counter): Irelia Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Irelia CT (Irelia counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Irelia karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-43]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Irelia karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Irelia karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Irelia counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Irelia counter taktikleri

Irelia karşısında oynarken uzayan hasar takaslarına katılmayı düşünmemelisin. Pasif yeteneği sayesinde hasar takasında seni pişman edebilecektir. Bu nedenle net bir kazanma silahın veya avantajın yoksa Irelia ile hasar takasına girmeye çalışmamalısın.

Canı düşük olan minyon birliklerinin yanında dolanırken mutlaka dikkatli olmalısın. Irelia Q yeteneğini kullanıp aradaki mesafeyi hızlı bir biçimde kapatarak seninle mücadeleye girişebilecektir. Böylece E yeteneğini kullanarak senin üzerine gelecek ve hatta seni sersemletmeye çalışacaktır.

Irelia son vuruş gerçekleştirmek için bir minyon birliğine atladığı zaman ona rahatsız edici hasar verebilirsin. Çünkü bu sırada hasardan kaçma şansı olmayacaktır. Bir şekilde yetenek kitinde kitle kontrol etkisine sahip yetenekler varsa bunları doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Irelia counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Irelia’ya dikkat etmelisin. Çünkü yanlardan gelerek takım savaşına katılıp fark yaratmaya çalışacaktır. Aynı alanda uzun süreli mücadelelere girişmemeli, takım arkadaşlarına yakın oynamalı ve ayrı geçirdiğin zamanı azaltmaya çalışmalısın.

Irelia takım savaşları yaşanmadığı zaman ayrık ittirme yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Genellikle rakibi hazırlıksız yakalamaya çalışır ve hamlelerini bu şekilde gerçekleştirir. Ona bedavadan ayrık ittirme şansı tanımamalı ve onunla uzun bir şekilde hasar takasına girmekten kaçınmalısın.

Takım savaşı başlamadan önce karşı takımın taşıyıcı şampiyonlarını ortadan kaldırabilirsen çok iyi bir iş başarmış olursun. Mücadelenin başlangıcında buna dikkat edersen ve bunu başarılı bir şekilde yerine getirirsen onun gücünü önemli ölçüde azaltmış olursun.

Irelia'nın potansiyeli

Irelia özellikle pasif yeteneğini harekete geçirebildiği zaman güç patlaması yaşar. Çünkü bu sayede ekstra saldırı hızı ve hasar kazanır. Maksimum dolum olmaya yakın durumlarda onunla savaşmaya çalışmamalısın. Çünkü bu kurala uymazsan hasar açısından sıkıntı yaşaman olasıdır.

Irelia ile hasar takasında bulunduktan sonra dikkatli olmalısın. Çünkü sana karşı tekrardan bir hamle yaparak hasar takasını sürdürmeyi deneyecektir. Bu hamleyi 1. ve 2. seviyede yapacak ve üstünlük kurmaya çalışacaktır. Ayrıca Irelia, ilk basit eşyasını aldığı zaman minyon temizleme konusunda önemli bir avantaj elde etmiş olur.

Eşyalardan söz açılmışken Irelia genel olarak Immortal Shieldbow yolunu tercih edecektir. Bu eşyadan önce ise Blade of the Ruined King tamamlamaya çalışacaktır. Tercih edeceği diğer eşyalar büyük oranda oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap