Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

iPhone ve iPad İçin En İyi 10 Hikaye Tabanlı Oyun

Hikaye anlatımı ve oyun oynamanın inanılmaz kombinasyonunu içeren iPhone ve iPad oyunların popülerliğini giderek artırması şaşırtıcı bir durum değildir. Bu oyunlar, hayal gücünüzle oynamanıza ve fantezilerinize gerçek zamanlı olarak tanık olmanıza izin verirler.

İster romantik bir hikaye ister macera dolu bir hikaye arıyor olun interaktif hikayeleri içeren bir dizi oyunla tanışacaksınız. Bu oyunların büyük bir kısmının yetişkinler için olduğunu unutmamalısınız. Oynamaya başlamadan önce bunu göz önde bulundurmalısınız.

1. Episode

Episode - Choose Your Story

Hikayelerinizi aşk, romantizm, macera ve dram aracılığıyla yaşayın. Gece boyunca sizi bağlayacak 100.000'den fazla hikayeyle Episode, listedeki en popüler oyunlarından birisidir. Rol yapma konusunda ondan daha iyisini bulabilmek kolay değildir.

Kıyafet seçeneklerinden tarih ve anlatım seçeneklerine kadar uygulama hakkındaki her şey ilgi çekicidir. Profilinizi istediğiniz gibi özelleştirin ve sağlıklı ilişkiler geliştirin. Seçenekler sonsuzdur. Oyun 12 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

2. Choices

Choices: Stories You Play

Aşkın sana beğeni attığı zaman gün boyu midende kelebekler uçuşacaktır. Choices adını taşıyan oyun sayesinde bu hissi yaşayabilirsiniz. Aşık olun, destansı fantastik maceralara atılın ve gizemleri çözün; uygulamayı çok seveceksiniz.

Karakterlerdeki çok yönlülük daha derine inmenize ve doruğa ulaşmanızı ister. Uzun süre beklemenize gerek yoktur. Choices size her gün daha fazla seçenek sunar ve pek sıkılma şansı bırakmaz. Oyun 12 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

3. Chapters

Chapters: Interactive Stories

Her ihtiyaca yönelik bir tür oyun olan Chapters, hayal edemeyeceğiniz kategorilerdeki her eğlenceli öğeyi keşfetmenizi sağlayan bir uygulamadır. Genç yetişkin kurgu hikayesi uygulaması olan bu oyun çok yönlü seçenekleriyle dikkat çekmektedir.

Chapters benzersiz bir oyun tarzını size sunacaktır. Hikayeler arasında New York Times'ın en çok satanlar listesinde yer alan kitaplardan bölümler yer alabilmektedir. Dünyanın en iyi hikayeleri arasından seçim yapabilirsiniz. Oyun 17 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

4. Tales

Kitap gibi okuyun ve oyun gibi oynayın. Tales, kurguyu en iyi şekilde deneyimlemenizi sağlayan etkileşimli bir hikaye uygulamasıdır. Tüm demografilere uygun bir hikaye olan Tales, en iyi kurgu hikaye anlatma deneyimini sunmaktadır.

Uygulama 200'ü aşkın yazardan oluşan bir ekip tarafından sürekli gelişmektedir. Hikayeler sizin yararınıza olacak şekilde güncellenmektedir. Yazarın kaleminden çıkanlarla içinizdeki okuyucuyu tatmin edebilirsiniz. Oyun 17 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

5. Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Bu oyun Harry Potter sevenler içindir. Hogwarts kabul mektubunu aldığınızı ve en sevdiğiniz gruba katıldığınızı hayal edin. Ek olarak, cadı ve sihirbaz türünü seçme ve hikaye ile birlikte oynama seçeneği de sunar. Kurnaz bir Slytherin veya sadık bir Ravenclaw olabilirsiniz.

Uygulama seçeneklerle birlikte Harry Potter sevenleri fazlasıyla memnun edecektir. Size daha önce büyücülük dünyasında yaşamadığınız bir deneyim sunar. Yaratıcılığınıza başlayın veya daha güçlü ilişkiler kurun, her şey size bağlıdır. Oyun 12 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

6. Journey Interactive Series

Journeys: Interactive Series

Genç yetişkin romanlarını yakından takip ediyorsanız, Linda Brown'ın gizem ve aşk hikayelerinin farkında olabilirsiniz. Yolculuklar onun ve karakter gelişimi etrafında döner. Daha seksi görünmesini sağlayın, onu hayatının aşkıyla tanıştırın ve biraz eğlenmesine izin verin.

Karakterinizi tercihinize göre geliştirin. Bu uygulama, iPhone ve iPad için interaktif hikayeler uygulaması kategorisinde yer alan en iyi kıyafet seçeneklerine sahip oyundur. Bölümler haftalık olarak güncellenmektedir. Oyun 17 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

7. eko

eko — You Control The Story

eko kadar iyi bir interaktif uygulama biraz zor bulursunuz. Bu uygulama gerçek karakterlerle gerçek zamanlı hikayeler ortaya çıkarır. Yani insan karakterlerle. Evet doğru okudunuz. Animasyon yok, bunlar senin ve benim gibi insanlar.

Onlardan en iyi sonucu almayı kontrol edersiniz. Gerçek zamanlı konumlarda çekilen baş karakter sizin için bir anlatı görevi görür. Uygulamanın kullanımı tamamen ücretsizdir ve hiçbir gizli ücret yoktur. Oyun 12 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

8. Radiant One

Radiant One

Listede yer alan interaktif oyunlar arasından çocuklar için en uygun olanlardan birisidir. Genç bir kitleye hitap eden çocuk dostu bir interaktif hikaye uygulaması bulmak kolay değildir. Radiant One sizi bu konuda hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Uygulama sizi hemen yanına çekecektir. Onu yeğeninle oynamaya karar vermen çok zor olmayacaktır. Kullanıcı paneli oldukça kullanışlıdır. Anlatı ve karakter gelişimi oldukça ilgi çekicidir. Bu da onu herkes için ideal bir oyun haline getirmektedir. Oyun 9 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

9. maybe

maybe: Interactive Stories

Bu oyun iç dünyanızı güçlendirmek için buradadır. En iyi rol yapma uygulamalarından biridir. Farklı türlerde hikayeler yazmak için dünyanın en iyi yazarlarından bazılarıyla ekip kurulmuştur. Buna en popüler kurgu kategorileri dahildir.

Genç yetişkin, drama, aksiyon, aşk hikayeleri ve erotik içerikler dahil olmak üzere pek çok farklı hikaye bulabilirsiniz. Bir karakter seçin ve kaderlerine karar verin. Uygulamayı kullandığınız için kesinlikle pişman olmayacaksınız. Oyun 17 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

10. Romance Fate

Romance Fate: Story Games

Hepimizin biraz garip olduğu doğrudur. Bu tuhaflığı bizimkiyle uyumlu birini bulduğumuz zaman onunla bir araya geliriz ve karşılıklı olarak tatmin edici bir tuhaflığın içerisine düşeriz. Romance Fate bu hikayenin gerçek olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Bu rol yapma oyunu, sıcaklıkları yükseltmek için tasarlanmıştır. Bir anlamda kesinlikle aşk fikrine aşık olmanızı sağlayacaktır. Adından anlaşılabileceği gibi yapmanız gereken hikaye anlatımına dalış yaparak aşkın tadını çıkarmaktır. Oyun 17 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap