iPhone İçin En İyi 10 Radyo Uygulaması

Radyo, günümüzün dijital çağında belki popülerliğini kaybetmiş olabilir ama hala kullanan çok fazla kişi vardır. iPhone ve iPad için çok sayıda radyo uygulaması olduğunu unutmamak gerekir. Bu uygulamalar sayesinde dünyanın her yerinden ve istediğiniz zaman istasyonlara bağlanabilme şansınız vardır.

Çeşitli müziklerin, haberlerin, spor güncellemelerinin, talk şovların ve daha fazlasının keyfini çıkarmanın eğlenceli ve zenginleştirici bir yolunu arıyorsanız radyolara yönelebilirsiniz. Her zaman yeni içerik türlerini keşfedebilirsiniz. Ses meraklısı olmanız durumunda en iyi radyo uygulamalarına göz atabilirsiniz.

10. Radio Tuner

Radio Tuner App

Çeşitli dillerde ve türlerde 70.000'den fazla küresel radyo istasyonuna sahip bir başka iOS radyo uygulamasıdır. Radio Tuner ile kullanıcılar bir kategori listesinden seçim yapabilir ve radyo istasyonlarını ihtiyaçlarına göre filtreleme şansı elde edebilirler.

Güzel bir özellik, daha sonra çalmak istediğiniz herhangi bir radyo istasyonunu kaydedebilmenizdir. Ses kalitesi birinci sınıftır. Çalınan istasyonların, istasyon adlarını hatırlamadan tekrar keyfini çıkarmak için geçmişe kaydedilirler. Radio Tuner ile bir radyo uygulamasında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

9. Radio.com

Audacy

Daha yerel bir tat için özellikle ABD radyolarını dinlemek için Radio.com sizin için en doğru uygulama olacaktır. 950'den fazla müzik, haber, spor, komedi AM/FM radyo istasyonuna sahip bu radyo uygulamasını biraz kurcalamak isteyebilirsiniz.

ABD genelinde en hızlı büyüyen dijital medya platformunun bir parçası olan bu uygulama size en iyi ulusal haberleri, müzik istasyonlarını, spor güncellemelerini ve en iyi podcast yayınlarını sunar. Tüm ses ihtiyaçlarınız için tek noktadan bir çözüm elde etmiş olursunuz.

8. Pandora

Pandora: Music & Podcasts

Pandora olmadan en iyi radyo uygulamalarından bahsetmek doğru olmayacaktır. Son derece kişiselleştirilmiş müzik deneyimleri sağlama yeteneği nedeniyle milyonlarca müzik sever için sahip olunması gereken bir şeydir. Başlamak için tercih ettiğiniz sanatçılara, türlere veya ülkelere göre özel bir radyo istasyonu oluşturabilirsiniz.

Beğendiğiniz şarkılara kolayca erişmek için özel bir çalma listesi de oluşturabilirsiniz. Dahası, diğer birçok özelliğin kilidini açmak için premium sürüme gidebilirsiniz. Örneğin, reklamsız müzik çalabilir, sınırsız atlama yapabilir ve hatta çevrimdışı dinlemek için şarkı indirebilirsiniz.

7. LiveXLive

LivexLive

Slacker tarafından desteklenen bu uygulama en sevdiğiniz şarkıları dinlemenizi ve canlı akış performanslarını ücretsiz olarak izlemenizi sağlayan tamamen yeniden tasarlanmış bir müzik akışı uygulamasıdır. Dünya çapında kapsama alanı ve etkileyici geniş bir müzik yelpazesi sunar.

Yüzlerce interaktif, özenle seçilmiş istasyon ve küresel festival ve konserlerin canlı video akışlarını bu uygulamanın içerisinde bulabilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıları ve çalma listelerini oluştururken eğlenebilir ve onları arkadaşlarınızla paylaşarak size eşlik etmelerini sağlayabilirsiniz.

6. RadioApp

RadioApp

Temiz ve basit bir kullanıcı arayüzü tercih ediyorsanız RadioApp size yardımcı olabilecektir. Benzersiz bir analog tarzda FM/AM tuner sahibi olan bu ücretsiz radyo uygulamasına şans tanımayı düşünebilirsiniz. Bu, size tonlarca istasyona küresel erişim sağlarken geleneksel bir radyo dinliyormuş hissi verir.

Dahası, çalan parçanın adını gösterdiği için yeni müzik keşfetmek için mükemmel bir araçtır. Birden çok ülke aynı anda desteklenmektedir. Çalar saat ve uyku zamanlayıcısı gibi bazı ek işlevlere sahiptir. Tam randımanlı çalışan bir radyo uygulamasına ihtiyacınız varsa RadioApp sizin yanınızda olacaktır.

5. iHeart

iHeart, Yaygın olarak iOS için en iyi yayın yapan radyo uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir. Uygulama büyük bir müzik kitaplığına erişmek için kullanmanız gereken şeydir. Tonlarca yerel AM ve FM radyo istasyonunu keşfedebilir ve tercihlerinize uyacak şekilde mükemmel tasarlanmış olanları seçebilirsiniz.

iHeart sadece radyo yayınlarıyla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda size çeşitli sevilen yayıncılardan podcast dinleme fırsatı sunar. Dahası türler, ülkeler vb. gibi çeşitli faktörlere göre müzik istasyonlarında ince ayarlar yapabilme şansınız vardır. Bu şansı kullanarak farklı radyo istasyonlarına bağlanabilirsiniz.

4. Simple Radio

Simple Radio uygulaması iPhone, iPad ve hatta Apple Watch cihazınızda çeşitli AM, FM ve çevrimiçi radyo istasyonlarını dinlemenin basit ve güvenilir yolunu sunan mükemmel bir radyo uygulamasıdır. Sizi eğlendirmek için 50.000'den fazla küresel radyo istasyonu sunmaktadır.

Ayrıca, favori istasyonlarınızı kaydedebilirsiniz. Daha sonra bir düğmeye dokunarak onları dinleyebilirsiniz. Yeni müzikler keşfetmenin, diğer ülkelerle bağlantıda kalmanın, yabancı bir dilde pratik yapmanın veya günlük işe gidip gelmenizi daha keyifli hale getirmenin mükemmel bir yoludur.

3. TuneIn Radio

TuneIn Radio'nun öne çıkan özelliği 100.000'den fazla istasyondan oluşan devasa koleksiyonudur. Dünyanın dört bir yanından canlı radyo şovlarını dinleyebilirsiniz. Haber, spor, müzik veya konuşma radyosuna düşkün olabilirsiniz. İlgi alanlarınıza göre dinleme deneyimi yaşatmak için uygulamada her şey vardır.

Ayrıca, uygulama 60.000'den fazla sesli kitaptan oluşan geniş bir kütüphaneye sahiptir. Uygun zamanda podcast yayınlarını takip etmeyi düşünebilirsiniz. Dahası, cihazınız internet yokken de dinlemek için Wi-Fi üzerinden müzik indirme işlemi yapabilirsiniz.

2. SiriusXM

SiriusXM ile iPhone'da reklamsız müzik, spor, komedi ve haber dahil 300'den fazla kanalın keyfini çıkarabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş öneriler alabilirsiniz. Her zaman dinleyeceğiniz ilginç bir şeye sahip olmak için yeni müzik ve radyo kanalları keşfetme şansınız vardır.

Premium üyeliğe kaydolduğunuz zaman 100'den fazla reklamsız Xtra müzik kanalarına erişim sağlarsınız. Premium üyeliğe kaydolduğunuz zaman reklamsız haberlere erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda röportaj, müzik performansı gibi içerikleri de sunmaktadır.

1. myTuner Radio

Bir radyo uygulaması arayışınız artık burada sona ermelidir. Haber, müzik, talk şov ve daha fazlası için dünyanın yer yerinden istasyonları ayarlayabilirsiniz. 200 ülke ve bölgeden elli binden fazla istasyona ve kristal niteliğinde bir yayına sahip olabilirsiniz.

Bir istasyon tarafından son zamanlarda hangi şarkıların çalındığını görmenizi sağlayan bir özelliği vardır. Ayrıca ilgili istasyonlar özelliği ile dinleyecek daha fazla şey bulmayı başarabilirsiniz. Ayrıca ülkeyi, türe ve şehre göre arayarak tam olarak aradığınız şeyi keşfedebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap