Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

iPhone İçin En İyi 14 Kamera Uygulaması (2021)

Bir iPhone satın aldıysanız büyük ihtimalle en iyi uygulamaları kullanmak istersiniz. Bu normal bir istektir ama en önemli soru bellidir. En iyi uygulamaları nasıl bulacaksınız? En iyi kamera uygulamalarını arıyorsanız size bir nebze olsun yardımcı olabiliriz.

Aşağıda en iyi fotoğraf düzenleme ve kamera uygulamalarını bulabileceksiniz. Bunların favori uygulamalarımız olduğunu söylemeliyiz. Bir başka ifadeyle iPhone söz konusu olduğunda şimdilik bunlardan daha iyisini bulmanız biraz zor demektir

1. Inkwork

Inkwork, bir fotoğrafı anında eskiz tabanlı bir sanat eserine dönüştürmek için tasarlanmış bir uygulamadır. Bunu daha önce farklı şekillerde görmüş olabilirsiniz ama bu görevi en iyi şekilde yerine getirecek uygulama kesinlikle Inkwork olacaktır.

Arayüzü oldukça şık ve gösterişlidir. Arka plan ve mürekkep renklerinin ve konturlarının boyutunu hızla değiştirebilirsiniz. Böylece sanal eskinizi daha ayrıntılı ve soyut hale getirebilirsiniz. Ancak gerçekte zaman harcayacağınız noktalardan birisi filtreler olacaktır.

2. SoSoCamera

Apple, kamera uygulamasında deklanşörü basılı tuttuğunuzda seri çekim modu sunar. Ancak bu, en iyisini seçmek için arka arkaya hızlı bir şekilde çok sayıda çekim yapmak içindir. Bunun aksine SoSoCamera, daha uzun bir zaman diliminde birkaç saniyede bir dizi fotoğraf çekmek için vardır.

Izgaraya aktarılan fotoğraflardan maksimum 48 tanesini kayıt altında tutabilirsiniz. Bunları istediğiniz şekilde şekillendirebilirsiniz. Bu nedenle sadece filtre seçme, kamera düğmesini harekete geçirme ve SoSoCamera uygulamasının işini yapmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

3. Halide

Halide, bilinçli ve düşünceli bir biçimde fotoğrafçılık yapmanızı isteyen bir uygulamadır. Yapımcısı arayüzünün oldukça iddialı olduğunu söylese bile bunu özelliklerden yoksun olarak görmemelisiniz. Çünkü Halide özellikleriyle de ilgi çekici bir uygulamadır.

Sahip olduğu tüm özellikler tamamen iyi fotoğraf çekmekle ilgilidir. Odağı ve pozlamayı elle ayarlayabilirsiniz. Çerçeve içindeki keskin kontrastlı alanları vurgulamak için odak zirvesini kullanabilirsiniz. Modern bir iPhone'a sahip olmanız durumunda daha fazla özelliğe ulaşırsınız.

4. RTRO

RTRO, Pro Camera uygulamasının arkasındaki kişiler tarafından geliştirilmiş bir vintage tarzı uygulamadır. RTRO, filmlerinize uyguladığınız çeşitli vintage görünümlerin yanında güzel oturan minimalist bir retro havaya sahiptir. Her filtrenin yaratıcısı neyi hedeflediğini açıkça belirtir.

Çekim yapmak oldukça basittir. Minyatür şaheserinizi tercih ettiğiniz sosyal ağla paylaşmadan önce birden fazla çekimde 60 saniyeye kadar video çekebilirsiniz. Düzgün bir şekilde çalışan bir abonelik sistemi olmasına rağmen dilerseniz alternatif bir satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

5. Apollo

Apollo, portre modu fotoğraflarına yeni ışık kaynakları uygulamanızı sağlar. Bu tür fotoğraflar derinlik bilgilerini kaydeden ve nispeten yeni herhangi bir iPhone'da çekilebilirler. Apple'ın fotoğraflar uygulamasında stüdyo tarzı aydınlatma ekleme şansınız vardır.

Arayüz son derece kullanılabilirdir. Yaratıcılık için ekstra alan sunar. Birden çok ışık eklemek ve ardından pencere panjurundan gelen ışıktan çıkan gölgeler gibi efektleri simüle etmek için maskeleme efetklerini tanımlamak oldukça kolaydır.

6. TouchRetouch

TouchRetouch, istenmeyen öğeleri fotoğraftan çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu tür araçlar Snapseed gibi ücretsiz uygulamalarda bile yaygındır ancak bu uygulama göreve adanmış olması nedeniyle daha fazla odaklanma sunabilecek kadar detaylı özelliklere sahiptir.

Yüzlerdeki lekeler bir dokunuşla giderilebilir. Daha büyük nesneler boyanabilir. Bunun üzerine uygulama boşlukları doldurur. Alternatif olarak görüntünün bir bölümünden diğerine klonlama yapabilirsiniz. Ayrıca arka planda yer alan bazı öğeleri kaldırma şansınız vardır.

7. Darkroom

Darkroom, iPhone için geliştirilmiş bir başka fotoğraf düzenleyici uygulamadır. Ancak sadece birkaç dakika içinde sonsuza kadar ana ekranınızda yer alması gerektiğini düşünmeye başlayacaksınız. Çünkü uygulama oldukça güçlüdür.

Verimli, kullanışlı ve şık bir biçimde çalışır. Hemen, sizi cihazınızdaki görüntülere dalmaya davet eder. Kırpma araçları ve ayar sürgüleri, çektiğiniz şeyden en iyi sonucu çıkarmanızı sağlar. Uygulama içi satın alımlarla uygulamanızı çok daha güçlü hale getirebilmeniz mümkündür.

8. Camera+

Camera+, kamera ve düzenleyici bir arada uygulamalardan birisidir. Kullanılabilir seçenekler oldukça zengin olmasına rağmen, arayüz başlangıçta oldukça minimaldir. Ekranın üst kısmından geçen bir mod, bir yakınlaştırma kaydırıcısı ve deklanşör vardır.

Vizör alanına dokunduğunuz zaman Camera+ elle kontrol ve belirli aydınlatma koşullarında çekim yapmak için sahne seçenekleriyle profesyonel moda girerler. Çekimden sonra yapabileceğiniz pek çok düzenleme ile bu uygulama iyi bir deneyim sunma eğilimindedir.

9. Oilist

Oilist nesiller arası bir sanat uygulamasıdır. Fotoğraflardan bir şeyler sunarsanız, bir stil seçersiniz ve uygulamaya çalışmaya başlayarak resminizi yeniden boyamanızı sağlar. Sanki iPhone'un içinde bir ressam varmış gibi çalışır.

Olisit çok çeşitli seçenekler sunduğu için fazlasıyla işlevseldir. Uygulamada fotoğraf çekebilir veya ayarlarla oynayarak çeşitli farklı stiller oluşturabilirsiniz. Uygulamayla etkileşimde bulunduktan sonra arkana yaslanıp her şeyi izlemek yeterli olacaktır.

10. Snapseed

Snapseed, en iyi premium uygulamalara rakip olabilecek özelliklere sahip ücretsiz bir fotoğraf editörüdür. Hızlı filtreler uygulamaktan hoşlananlardan, ayarlamaları ve güçlü düzenleme araçlarını derinlemesine incelemek isteyenlere kadar her düzeydeki kullanıcılara yöneliktir.

Çeşitli seçenekler göz kamaştırıcıdır. Bununla birlikte arayüz akıllıca tasarlanmıştır. Birkaç kaydırma ve dokunma ile kırpılma, ayarlama ve düzenleme yapabilirsiniz. Genellikle, dikey sürüklemeler parametreleri seçer ve yatay sürüklemeler bir efektin gücünü tanımlar.

11. Obscura 2

Obscura 2, iPhone için en iyi manuel kamera uygulamasıdır. Bunu bir dizi özellikle değil, başka bir iPhone kamera kullanmak istemeyeceğiniz kadar zekice tasarlanmış bir etkilenmiş modeli sağlayarak başarabilen bir uygulamadır.

Eski manuel kameraları andıran her şey, deklanşörün üzerinde oturan bağlamsal bir tekerleğe dayanır. Başlangıçta, bir araç seçmek için kullanırsınız. Odağı ve pozlamayı ayarlarken, tekerlek başparmağınızla ince ayar yapmanızı sağlar. Gerçek bir hassas kontrol hissi yaşarsınız.

12. Retrospecs

Retrospecs, dünyayı eski bilgi işlem ve oyun donanımı tarafından işleniyormuş gibi görmenizi sağlayan bir kamera uygulamasıdır. Bir fotoğraf yükleyin veya uygulamayı kullanarak bir fotoğraf çekin. Ardından çok çeşitli eski sistemler arasından seçim yapabilirsiniz.

Ancak bu uygulama piksel sanatı meraklıları için tek dokunuşlu bir filtre uygulaması değildir. Titreme, görüntü bozulması ve sanal CRT distorsiyonunu ayarlama şansınız olacaktır. Ayrıca animasyon efektleri ve video desteği alırsınız.

13. Mextures

Modern iPhone telefonlar ciddi anlamda etkileyici kamera donanımlarına sahiptir. Bunlarla temiz ve canlı çekimler yapabilirsiniz. Bu nedenle, iPhone kullanıcılarının genellikle söz konusu resimleri filtrelerde bulup karıştırmaya kararlı olmaları şaşırtıcı değildir.

Mextures, teorik olarak sınırsız sayıda oynanabilecek ve her biri bir tür etkiye sahip olabilen katman sağlayan kesinlikle aşırı bir örnektir. Bunlar, kum, gren, ışık sızıntıları, gradyanlar ve daha fazlasını içerir. Her katman, opaklık ve harmanlama modu açısından ince bir biçimde ayarlanmaktadır.

14. Hipstamatic

Hisptamatic uygulamasının iki yüzü vardır. Uygulama doğal bir biçimde eski usul işaretle ve tıkla şeklinde kullanılmaktadır. Sanal bir plastik kamera gövdesi içinde küçük bir görüntü alanı elde edersiniz. Birden çok pozlama ile uğraşmaya ek olarak lensleri, filmi ve flaşları değiştirebilirsiniz.

Ne çektiğinizi göstermek için iPhone ekranınızın tamamını kullanmayı tercih ederseniz, profesyonel kamera moduna geçiş yapabilirsiniz. Bu, doğası gereği Apple'ın kendi kamerasına daha yakındır. Ancak çok çeşitli oldukça sevimli filtreleri harika bir karışım olarak size sunacaktır.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap