iPhone 13’te Kamera Deneyimi Çok Daha İyi Olabilir

iPhone 13 modeli ile kamerada yenilikler beklenirken, gelen ilk bilgiler çok daha etkileyici bir kamera deneyiminin geleceğini gösteriyor.

Apple her bir iPhone serisinde daha gelişmiş özellikleri kullanıcılara sunmayı başarıyor. iPhone ile ilgili gündeme gelen yeni iddialarda ise kamera konusunda tam anlamıyla yeni bir devrimin yaşanabileceği görülüyor.

iPhone 13 kamera özellikleri nasıl olacak?

Ultra geniş kamera, daha geniş bir diyafram açıklığı ve gelişmiş düşük ışık performansı gibi pek çok farklı konuda önemli bir gelişim sağlayacak olan Apple, iPhone 13’te lens sayısını daha da artırıyor. Piyasaya çıkan en son model iPhone 12’de 5’li lens sistemini kullanan ve bu özellikle dahi etkileyici bir kamera sunmayı başaran Apple, yeni modelinde 5'li lensten 7'li lense geçiş yapacak. Bu geçişin sağlayacağı en önemli avantaj ise daha düşük ışıklarda daha iyi bir performans ve daha geniş bir açı ile çekime izin verecek olması.

iPhone 13 ile ilgili gündeme gelen bilgilerin bir diğeri ise çıkacak model sayısı. 4 farklı modelin piyasaya sunulacağı iddia edilirken, bu 4 farklı modelden hangisinde bu gelişmiş kameraya yer verileceği henüz bilinmiyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max gibi farklı isimler ile adlandırılması beklenen telefonlar için önümüzdeki günlerde daha farklı ve detaylı bilgilerin gelmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap