iPhone 13 Pro Max Geniş Açılı Kameraya Sahip Olacak

iPhone 13 Pro Max ile ilgili gelen son bilgilerde telefonun f /1.5 özelliklerindeki bir kamerayla geleceği belirtildi.

Analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan son açıklamalar, iPhone 13 Pro Max modeline yönelik önemli bilgiler sunuyor. Apple tarafından bugüne kadarki süreç içerisinde iPhone’daki ön kameralarda ciddi yükseltme yapılmadığından dolayı yeni model için bu konuda önemli bir değişim yapılacak.

Serinin en büyük ekranlı modeli olacak iPhone 13 Pro Max, büyük ekranın sağladığı avantajlarla, büyük bir diyafram açıklığı olan kamera modülü ile destekleyecek.

Lens tedariği durumu ortaya çıkardı

Kuo tarafından yapılan paylaşımların kaynağı ise Apple tarafından yapılan yeni bir satın alma. Çarşamba günü Apple'ın lens tedarik hattında yapılan satın almada, f / 1.5 eşdeğer lens dikkat çekti. Geniş açılı görüntüleme modülünü kapsayacak yeni lens, potansiyel olarak daha iyi gece fotoğrafçılığı ve daha kaliteli bokeh efekti destekleyecek.

Cihazda geniş açılı kameranın desteklenmesinin yanı sıra geniş ışık analizi ve renk sapmalarının azaltılması adına 7P lens kullanılacak. Bu yeni 7P teknolojisi aynı zamanda Apple’ın 2021 itibariyle telefonlarına getireceği genel bir standart olacak. İddialara göre tüm planlamalarda herhangi bir aksaklık yaşanmazsa, 2021'in ikinci çeyreğinde "iPhone 13" için 7P geniş açılı lensleri satışa sunmaya başlayacak.

Yeni modeller için iPhone 12s olarak isimlendirilmeyecek. Bunun yerine Apple iPhone 13 serisini piyasaya sürecek. Yeni seride iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere 4 yeni model yer alacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap