iPhone 13 Pro Max Beklenenden Daha Hızlı Şarj Desteği Sunabilir

Gün geçtikçe iPhone 13 serileri ile ilgili pek çok yeni detay ortaya çıkıyor. Paylaşılan son bilgilerde ise iPhone 13 Pro Max’in sanılandan daha hızlı şarj sistemine sahip olduğu öne sürüldü.

ChargerLAB adlı şirket tarafından iPhone 13 Pro Max için yapılan yeni incelemelerde, kullanıcıların daha hızlı bir şarj sistemine sahip olacağı öne sürüldü. Şirketin test sonuçlarına göre yeni akıllı telefondaki şarj hızı, iPhone 12 Pro Max’e göre çok daha hızlı.

ChargerLAB’den Dikkat Çeken Araştırma

ChargerLAB YouTube hesabı üzerinden yaptığı yeni bir paylaşımda, iPhone 13 Pro Max’in kapsamlı bir teste tabi tuttu. Yapılan testlerde cihaz farklı 30W hızlı şarj cihazları ile test edildi. 27W’a kadar hızlı şarj desteği alan iPhone 13 Pro Max, elde ettiği bu yüksek özelliklerle geliştirici ekibin dikkatini çekti.

Zira Apple, konu ile ilgili yaptığı tanıtımlarda hızlı şarj sistemini iPhone 12 Pro Max ile benzer olacağını söyleyerek yeni bir iyileştirme yapmadığını öne sürmüştü. Ancak iPhone 12 Pro Max için yapılan aynı testlerde cihazlar sadece 22W’a kadar hızlı şarj desteği alabilmişti. iPhone Pro 13 Pro Max ile birlikte mevcut rakamların etkileyici seviyelere çıkmış olması, hızlı şarj konusunda beklenenden ve söylenenden daha iyi bir performansın alınabileceği ortaya çıkardı.

Şirket paylaştığı videosunda iPhone 13 Pro Max kutu açılışından test sürecine kadar ki tüm detayları ayrıntılı bir şekilde paylaştı. Kısa süre içerisinde büyük bir dikkat çeken çalışma, YouTube'un en çok izlenen videolarından birisi olmasını sağladı. Üstelik Apple'ın yeni modelinde yakalamış olduğu bu başarı, önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan yeni teknolojilerde daha hızlı bir şarj desteğinin sunulabileceğini şimdiden göstermiş oldu.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap