iPhone 13, iPhone 12'den Daha Kalın Ve Ağır

14 Eylül'de yapılan iPhone 13 tanıtımı ile birlikte kıyaslamalar ve karşılaştırmalar da yapılmaya başlandı. Yeni rapor iPhone 13'ün iPhone 12’den daha kalın ve ağır olduğunu ortaya koydu.

Apple'ın üstün özellikler ile donattığı yeni iPhone modelleri, tanıtımı ile birlikte büyük beğeni kazandı. Şirketin daha yüksek satış rakamlarına ulaşması adına mevcut gelişmeler önemli bir mesaj verirken cihazların önceki sürümler ile olan farkları ve yeni modellerde yer verilen yeni özellikler, detaylı bir şekilde incelenmeye devam ediyor. Yapılan son karşılaştırmada ise iPhone 12 ile iPhone 13 ağırlık ve kalınlık açısından değerlendirdi.

iPhone 13 daha kalın ve ağır

Tanıtımda yer verilmeyen pek çok detay, ürünlerin resmi sitede yayınlanmaya başlanması ile birlikte öğrenildi. Resmi sitede yer alan veriler, iPhone 13 serisinin bugüne kadarki en ağır ve en kalın modellerden birisinin piyasaya sunulacağını gösteriyor. Öyle ki iPhone 12 5.78 ons ağırlığında olurken iPhone 13’de bu rakam 6.14 onsa çıktı. Pro versiyonlarda ki karşılaştırmalarda ise iPhone 12 Pro modeli 6.66 ons olarak piyasaya sürülmüştü. iPhone 13 modelinde ise bu rakam daha da arttı ve 7.19 ons olarak açıklandı. Bu bakımdan yeni modellerin bir önceki modellere göre daha ağır bir şekilde geliştirildiğini söylemek mümkün.

Kalınlığa bakıldığında ise çok düşük bir farkla da olsa iPhone 13 modelleri daha kalın. iPhone 13 ile iPhone 12 arasındaki fark 0.25 milimetre. Cihazlarda böylesine bir değişime gidilmesinin en önemli nedenidir ise iPhone 13’de yer verilen ve daha büyük bir alanı kaplayan büyük bataryalar. Böylece hem kalınlığı hem de ağırlığı arttıran bataryalar iPhone 13'ün önceki serilere göre daha kalın ve ağır olmasını sağlıyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap