Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

iPhone 13 İle İlgili İlk Bilgiler Sızdırıldı

Apple her ne kadar iPhone 12'nin lansmanını gerçekleştirmemiş olsa bile teknoloji meraklıları ve tech savvy dediğim insanlar bilgi dokumaya devam ediyorlar. Sızan yeni bilgiler iPhone 13 serisinde bizleri neyin beklediğini az çok gösterir nitelikte.

iPhone 12 serisinde 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutlarına yer veren Apple, gelecek yıl aynı boyutlara sadık kalmayı planlıyor. iPhone 13 mini olarak kalması beklenen en küçük modelde 5,42 inçlik OLED kullanımına devam edilecek.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ismini alacak modellerde 6,06 inç ekran kullanılacak. iPhone 13 Pro Max ise 6,67 inçlik OLED ekranla birlikte gelecek. Görülebileceği üzere iPhone 12 ve iPhone 13 serileri arasında ekran boyutu anlamında pek bir fark olmayacak.

Apple'ın iPhone 13 serisinde yapmak istediği en önemli değişiklik ise dokunmatik paneli ana ekran paneline entegre etmek. Firma böylece bir miktar daha incelik elde etmeyi hedefliyor. Bununla birlikte ekran tedarik konusunda bir takım farklı dağılımlar söz konusu olacak.

Ekran konusunda bir diğer değişim ise LTPO teknolojisiyle ilgili olacak. Ekranların enerji verimliliği ilgi çekici bir oranda geliştiren bu teknoloji Apple Watch saatlerde kullanılmaktaydı. iPhone serisinde ise ilk kez iPhone 13 Pro Max modelinde LTPO teknolojisine yer verilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap